1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продавам механички тастатури

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 17 Мај 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,606
  13,863
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Продавам две механички тастатури:

  1) Cooler Master Quick Fire Ultimate (MX Cherry Brown Switch), купена пред 2 години
  Цена, фиксно: 3300 денари
  t1.jpg t2.jpg t3.jpg

  2) Cooler Master Quick Fire TK (MX Cherry Red Switch), купена пред 3 години
  Цена, фиксно: 2800 денари
  t4.jpg t5.jpg

  Двете тастатури имаат дополнително монтирани O-RING гумички под сите тастери.

  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 17 Мај 2019
  На GGTT1, omegaRED, Ace Lud и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,606
  13,863
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  под 1) резервирана
   
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,606
  13,863
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  под 1) продадена
   
  На Molec и Ace Lud им се допаѓа ова.
 4. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,606
  13,863
  23 Јануари 2008
  диско денсер
 5. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,606
  13,863
  23 Јануари 2008
  диско денсер
 6. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,606
  13,863
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  1) Cooler Master Quick Fire TK (MX Cherry Red Switch), купена пред 3 години

  Цена, фиксно: 2700 денари
   
  На Marko Davkovski и GGTT1 им се допаѓа ова.
 7. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,606
  13,863
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Продадени тастатурите од погоре.

  На продажба други две механички тастатури(како нови, без никакви визуелни знаци на користење):
  20200112_202605.jpg

  1) Logitech G413 Silver (Romer G switch) - купена пред околу една година користена не повеќе од 1 час дневно, гаранција (треба да проверам, ќе поплнам утре)
  4500 денари

  2) Kingston HyperX Alloy FPS Pro (Cherry Blue switch) - купена пред 3-4 месеци, користена еден месец по 1-2 часа дневно (севкупно помалку од 50 часа) - под гаранција 20-21 месеци
  3300 денари

  Цените се фиксни,
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 12 Јануари 2020
  Ace Lud, dzunko, gremlin и на уште 1 им се допаѓа ова.
 8. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,606
  13,863
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба останата само:

  1) Logitech G413 Silver (Romer G switch) - купена пред околу една година користена не повеќе од 1 час дневно - 3800 денари

  Ценa фикснa,
  075 437-061, Кирил
   
 9. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,606
  13,863
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  3700
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,606
  13,863
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба:

  1) Logitech G413 Silver (Romer G switch) - купена пред околу една година користена не повеќе од 1 час дневно, комплет пакување - 3700 денари

  Ценa фикснa,
  075 437-061, Кирил
   

Сподели

Вчитување...