Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Менувам Продавам/менувам i7 4790 конфигурација

Статус
Затворена за нови мислења.

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3.839
5.815
Skopje
Последна промена:

Astro

Epic
20 јуни 2012
9.402
14.635
Мораш да го продадеш? Не може да ти служи за нешто по дома или да го поклониш на некого од фамилија?
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
9.402
14.635
i7 4790 - 2000
Kingston XyperX 1866Mhz 2x4GB - 1000
GA-Z97M-DS3H + TT Contac 29 - 1500
ASUS STRIX GeForce GTX 970 - 2000
SSD 840 Evo 128GB - 500
HDD Hitachi 2TB - 1000
CM 700W Silent Pro - 2000
Case TT Commander - 2000
Monitor Benq VZ2770 - 4000

Вака од прилика
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10.819
17.568
Skopje
www.insomnia.mk
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Motherboard
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&#BGP5555PGBB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Storage
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#G5YY5PB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
PSU
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&GY!^:~7JJJJ??77777??JJY5PGB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
RAM
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#5!: ..:^~~!7??JYYYYJJJJJJYYPG#&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Video card
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&5!. .^!?YPB&&@@@@@@@@@#B#@@@@@@@@@@&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Case
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&P7. :?5G#@@@@@&BGB@@@@@@@@PPP&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Mouse
@@@@@@@@@@@@@@@@@G7:.~. ^5@@@@@@@@&P5P#@@@@@@BPPG@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Keyboard
@@@@@@@@@@@@#&@@@@@@@@@@@@@@&BY7~^^!7YPGBBB#&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Audio
@@@@@@@@@@@@@@#Y~~JG&@#Y^ .7G&@@@@@#PPPGB#BBP5PG&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Monitor
@@@@@@@@@@@@&PJ5#@@@@@@@@BY~. :75B&@@@&BGPPPPGB&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
i7 4790 = 2500
Kingston XyperX 1866Mhz 2x4GB = 1200
GA-Z97M-DS3H + TT Contac 29 = 2500
ASUS STRIX GeForce GTX 970 = 3500
SSD 840 Evo 128GB = 500
HDD Hitachi 2TB = 1500
CM 700W Silent Pro = 1500
Case TT Commander = 200
Monitor Benq VZ2770 = 4000
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.115
Мислења
974.835
Членови
35.420
Најнов член
tiktoksss12
На врв Дно