• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Менувам Продавам / Менувам Das keyboard 4c

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Kajsibebraat

On your way to fame
1 април 2012
1,466
972
Продавам/менувам Das keyboard 4C со blue свичеви (мислам дека се kalih ама не сум сигурен, да проверам ќе пишам точно) земена од форумов.
Преферирам да ја менувам наспроти продавам, по можност за некоја фул сајз со brown свичеви или нешто слично на тоа.

Das Keyboard 4C Tenkeyless (TKL) Mechanical Keyboard w/ PBT Caps and Cherry MX

IMG_20200428_162035.jpg
IMG_20200428_162025.jpg
 
Greetech blue се свичевите.
Ако сте заинтересирани за замена дајте понуда, не мора да е само brown switch фул сајз.
 

Steam.

On your way to fame
31 мај 2011
851
741
Чаир
Steam.'s setup  
Processor & Cooler
i7 2600 w/CM Hyper 212+
Motherboard
ASRock H61M-VG3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + 2TB WD20EZRX
PSU
Seasonic M12II 520W
RAM
12GB DDR3 @ 1333MHz
Video card
Sapphire NITRO+ RX 580 8GB
Case
CoolerMaster Elite 335U
Mouse
Glorious Model O (Matte White)
Keyboard
Anne Pro 2
Audio
Creative Play 3 w/ Sennheiser HD 215
Monitor
ASUS VG248QE/Dell 1909W
OS
Windows 10
а ако ја продаваш, која цена е
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,560
Мислења
820,545
Членови
28,218
Најнов член
macika
На врв Дно