1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продавам мемории за pc 8Gb DDR3 1600Mhz

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од CyberTm, 23 Јули 2019.

 1. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  448
  120
  21 ноември 2009
  Машко
  Продавам половни мемории за pc од 8Gb DDR3 1600Mhz, тестирани и 100% исправни.

  ADATA PC38GB 1600Mhz PC3-12800U
  1.5V 240-Pin CL11
  model: MI64C1D1629Z1 / две идентични
  adata.jpg

  Hynix PC3 8Gb 1600Mhz PC3-`12800U-11-13-B1
  1.5V 240-Pin CL11
  model: HMT41GU6AFR8C-PB
  hynix.jpg

  Hynix PC3 8Gb 1600Mhz PC3-`12800U-11-12-B1
  1.5V 240-Pin CL11
  model: HMT41GU6MFR8C-PB
  hynix2.jpg

  Hynix PC3L 8Gb 1600Mhz PC3-`12800U-11-13-B1
  1.35V 240-Pin CL11
  model: HMT41GU6BFR8A-PB
  hynix3.jpg

  Samsung 8Gb 1600Mhz PC3-`12800U-11-13-B1
  1.5V 240-Pin CL11
  model: M378B1G73QH0-CK0 / 3 идентични
  samsung.jpg

  Цени 1500 ден. (парче)
  Достава низ цела Македонија.
  Контакт: 076/476-017
   
  gego, Alucard и на stefan_off им се допаѓа ова.
 2. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  448
  120
  21 ноември 2009
  Машко
 3. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  448
  120
  21 ноември 2009
  Машко
 4. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  448
  120
  21 ноември 2009
  Машко
  Бесплатна достава утре за Скопје
   
 5. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  448
  120
  21 ноември 2009
  Машко
 6. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  448
  120
  21 ноември 2009
  Машко
  Останати уште 4 мемории
   
 7. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  448
  120
  21 ноември 2009
  Машко
 8. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  448
  120
  21 ноември 2009
  Машко
  Последно намалување
  1350 ден. (меморија)
   
  На borcep му/ѝ се допаѓа ова.
 9. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  448
  120
  21 ноември 2009
  Машко
 10. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  448
  120
  21 ноември 2009
  Машко
  Останати уште две мемории
  Контакт: 076/476-017 Петар
   
Слични теми
 1. CyberTm
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  952
 2. CyberTm
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  436
 3. toplel
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  572
Вчитување...

Сподели

Вчитување...