1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продавам MB, CPU, RAM и GPU

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од dastaner, 12 Април 2019.

 1. dastaner

  dastaner
  Gaining Experience

  97
  58
  3 ноември 2013
  Машко
  Ги продавам следниве компоненти:

  MB: Asus Strix H270F Gaming (Купена на 23.01.2018 со 36 месеци гаранција)

  RAM: Kingstong DDR4 4GB 2133 Mhz / 1.2v / KVR21N15S8/4

  CPU: Intel G3900 2.8 Ghz

  Се продаваат само како комплет со фиксна цена од 5500 ден.


  GPU: NVIDIA GeForce Nvidia GT 220 1GB – 800 ден.

  GPU: NVIDIA GeForce 9500 GT 1GB – 800 ден.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На drifter му/ѝ се допаѓа ова.
 2. dastaner

  dastaner
  Gaining Experience

  97
  58
  3 ноември 2013
  Машко
  MB+RAM+CPU = 5.000 ден.

  GPU = 600 ден парче.
   
  На drifter и dzunko им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Necromancer
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,265
 2. Roncic
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  481
Вчитување...

Сподели

Вчитување...