1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Продавам Матична Z170A KRAIT GAMING 3X

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Astraion, 27 oктомври 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,632
  2,458
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  Продавам Матична плоча MSI Z170A KRAIT GAMING 3X купена пред 3 години од Нексио, со истечена гаранција. Не ѝ фали влакно.

  Цена: 4500 ден.
  *прашања и инфо во пп

  CPU
  • Supports 6th Gen Intel® Core™ i3/i5/i7 processors, and Intel® Pentium® and Celeron® processors for Socket LGA1151

  Chipset
  • Z170 Chipset

  Main Memory
  • 4 x DDR4 memory slots, support up to 64GB
  - Supports DDR4 3600(OC)/ 3200(OC)/ 3000(OC)/ 2800(OC)/ 2600(OC)/ 2400/ 2133 MHz
  • Dual channel memory architecture
  • Supports ECC, un-buffered memory
  - ECC UDIMM memory (non-ECC mode)
  • Supports Intel® Extreme Memory Profile (XMP)

  * Hyper DIMM support depends on the individual CPU physical characteristics
  * Please refer to Compatibility reports for more information of compatible memory.


  Slots
  • 3 x PCIe 3.0 x16 slots (support x16/x0/x4 or x8/x8/x4 modes)
  • 4 x PCIe 3.0 x1 slots

  Onboard Graphics
  • 1 x HDMI™ port, support a maximum resolution of [email protected], [email protected]
  - Support for HDMI™ 1.4 version.
  • 1 x DVI-D port, support a maximum resolution of [email protected]

  Multi-GPU Support
  • Supports 3-Way AMD® CrossFire™ Technology
  • Supports 2-Way NVIDIA® SLI™ Technology

  Storage
  • Intel® Z170 Chipset
  • 6 x SATA 6Gb/s ports* (2 ports reserved for SATA Express port)
  • 1 x M.2 Key M Socket supports type 2280/2260/2242 storage devices in both PCIE Gen3 x4 & SATA mode*
  - Supports PCIe 3.0 x4 and SATA 6Gb/s standards, 4.2cm/ 6cm/ 8cm length M.2 SSD cards
  - Supports PCIe 3.0 x4 NVMe Mini-SAS SSD with Turbo U.2 Host Card**
  •1 x SATAe port (PCIe 3.0 x2)***
  • Supports Intel® Smart Response Technology for Intel Core™ processors

  * SATA5 and SATA6 ports will be unavailable when installing the M.2 module in M.2 slot.
  ** The Turbo U.2 Host Card is not included, please purchase separately.
  *** SATAe port is backward compatible with SATA. SATA and SATAe ports maximum support 6x SATAs or 1x SATAe + 4x SATAs.


  USB
  • ASMedia® ASM1142 Chipset
  - 1 x USB 3.1 Gen2 (SuperSpeed USB 10Gbps) port on the back panel
  - 1 x USB 3.1 Gen2 Type-C port on the back panel
  • Intel® Z170 Chipset
  - 6 x USB 3.1 Gen1 (SuperSpeed USB) ports (2 ports on the back panel, 4 ports available through the internal USB 3.1 Gen1 connectors)
  - 8 x USB 2.0 (High-speed USB) ports (4 ports on the back panel, 4 ports available through the internal USB 2.0 connectors)

  Audio
  • Realtek® ALC1150 Codec
  - 7.1-Channel High Definition Audio
  - Supports S/PDIF output

  LAN
  • 1 x Intel® I219-V Gigabit LAN controller

  Z170A KRAIT GAMING 3X | Motherboard - The world leader in motherboard design | MSI Global
   

  Прикачени датотеки:

  Последна промена: 27 oктомври 2019
  На HectorM и Tenny им се допаѓа ова.
 2. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,632
  2,458
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
 3. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,632
  2,458
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  Освеж цена: 4300 ден.
   
 4. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,632
  2,458
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
 5. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,632
  2,458
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
 6. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,632
  2,458
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  Освеж цена: 4200 ден.
   
 7. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,632
  2,458
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
 8. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,632
  2,458
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  Викенд цена: 4000 ден.
   
 9. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,632
  2,458
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  Black Friday Викенд цена: 3600 ден.
   
 10. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,632
  2,458
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  Освеж цена: 4000 ден.
   
  На Stefan999 и damil им се допаѓа ова.
 11. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,632
  2,458
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
 12. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  898
  465
  15 Декември 2013
  Машко
  Друже ќе се дрзнам да коментирам иако несмеам, најдобронамерно ти кажувам дека по оваа или по слична цена нема теорија да ја продадеш плочава. Платформава е мртва, а има многу евтини Z170 плочи од копачиве. :)
   
  zipi123, DaVoRkNe, gOJDO и на уште 1 им се допаѓа ова.
 13. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,632
  2,458
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  Слободно користете копани никој не ви брани, а како јас си го ценам мојот (некопан) хардвер е моја работа.

  Ако има заинтересирани со понуди → во поштенско сандаче.
   
  На ZikaM и Mario.Bog им се допаѓа ова.
 14. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,632
  2,458
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  Освеж цена: 3800 ден.
   
 15. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,632
  2,458
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  Освеж цена: 3600 ден.
   
 16. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,632
  2,458
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
 17. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,632
  2,458
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  Освеж цена: 3500 ден.
   
 18. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,632
  2,458
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  Да не бампам напразно:

   
 19. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,632
  2,458
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  Освеж цена: 3400 ден.
   
 20. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,632
  2,458
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  Освеж цена: 3300 ден.
   
 21. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,632
  2,458
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  Освеж цена: 3200 ден.
   
 22. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,632
  2,458
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  Освеж цена: 3100 ден.
   
 23. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,632
  2,458
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  Освеж цена: 3000 ден.
   
 24. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,632
  2,458
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
 25. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,632
  2,458
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  Резервација

  Sent from my ONEPLUS A6010 using Tapatalk
   
Слични теми
 1. incontempt
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,298
 2. gOJDO
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  728
 3. gremlin
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  411
 4. -Ata-
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  944
 5. Mao
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  600
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...