1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Продавам матична Asus Sabertooth P67

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од vlavot, 15 oктомври 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,949
  2,921
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  Ја продавам следнава матична, Asus Sabertooyh p67
  Доаѓа со 1 плочка рам ddr3 4gb.
  Цена 3900 денари.
  Сашо, патувам за Скопје често па можам да извршам транспорт на истата.

  • Intel® LGA1155 socket for Intel® 2nd Generation Core™ i7/ Core™ i5/ Core™ i3 Processors
  • Intel® P67 Express Chipset
  • TUF Thermal Armor - Total Airflow-Boosting Heat Dissipation
  • TUF Thermal Radar - Real Time Temp Detection and Heat Removal
  • TUF Components [Alloy Choke, Cap. & MOSFET; Certified by Military-standard] - Certified for Tough Duty
  • E.S.P. [Efficient Switching Power Design] - Optimal power efficiency for key components  SABERTOOTH P67 | Motherboards | ASUS Global
   
 2. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,949
  2,921
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  Продадена, кључ!


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...