1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Продавам MacBook Pro 2017

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Aowek, 28 Април 2020.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Aowek

  Aowek
  Gaining Experience

  579
  288
  14 Април 2012
  Машко
  Продавам MacBookPro 2017 со следните спецификации:
  cpu: i5 I5-7360U 2.3ghz
  gpu:Intel Iris Plus Graphics 640 1536mb
  memory: 8gb ddr3 2133mhz lpddr3
  storage: 120gb ssd.
  battert cycles: 135  Цена:55,000mkd
   
  На Drakesis и Speedster им се допаѓа ова.
 2. Aowek

  Aowek
  Gaining Experience

  579
  288
  14 Април 2012
  Машко
  Доаѓа со гратис донгле со 3 усб 3.0, хдтв и усб ц и силиконска заштита за тастатура.
   
 3. Aowek

  Aowek
  Gaining Experience

  579
  288
  14 Април 2012
  Машко
  Одиме 47.000 денари :D
   
  Изменето од модератор: 19 Мај 2020
  На Rukfash му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Aowek

  Aowek
  Gaining Experience

  579
  288
  14 Април 2012
  Машко
 5. Aowek

  Aowek
  Gaining Experience

  579
  288
  14 Април 2012
  Машко
 6. Aowek

  Aowek
  Gaining Experience

  579
  288
  14 Април 2012
  Машко
  Продаден може клуч.
   
Слични теми
 1. Dace23432
  Одговори:
  21
  Прегледи:
  1,964
 2. bLaCk AnArChY
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,004
 3. DonFrozex

  Проценка MacBook Pro, 13", 2017

  Одговори:
  10
  Прегледи:
  914
 4. Ulrezaj
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  923
 5. Psycore

  Продадено MacBook Pro 13" 2017

  Одговори:
  4
  Прегледи:
  716
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...