• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продавам Macbook Air

  • Ја почнал/а темата
  • #1

zokimk

Gaining Experience
8 ноември 2016
58
53
Продавам

MacBook Air (11-inch, Mid 2011)
Technical Specifications
Display
High-resolution LED-backlit glossy widescreen display with support for millions of colors.
11.6-inch (diagonal) high-resolution LED-backlit glossy widescreen display with support for millions of colors
Supported resolutions: 1366 by 768 (native), 1344 by 756, and 1280 by 720 pixels at 16:9 aspect ratio; 1152 by 720 and 1024 by 640 pixels at 16:10 aspect ratio; 1024 by 768 and 800 by 600 pixels at 4:3 aspect ratio
Size and Weight
Ultrathin and ultralight unibody aluminum construction.

Height: 0.11-0.68 inch (0.3-1.7 cm)
Width: 11.8 inches (30 cm)
Depth: 7.56 inches (19.2 cm)
Weight: 2.38 pounds (1.08 kg)1
Storage
All-flash storage.2

64GB flash storage

Processor and Memory
Powered by a dual-core Intel Core i5

Processor
1.6GHz dual-core Intel Core i5 with 3MB shared L3 cache

Memory
2GB 1333MHz DDR3 onboard memory
Graphics
Advanced Intel HD Graphics 3000.

Video Support and Camera
Built-in FaceTime camera.

FaceTime camera
Dual display and video mirroring: Simultaneously supports full native resolution on the built-in display and up to 2560 by 1600 pixels on an external display, both at millions of colors
Connections and Expansion
USB 2.0, Thunderbolt, headphone port, MagSafe power port

Има проблем само со батерија, треба да се смени, работи само на полнач.
Инаку е како нов, нема грепка на него.

350 evra.
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,652
Мислења
822,452
Членови
28,287
Најнов член
Eftim555
На врв Дно