• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продавам лаптопи/ultra book Dell Latitude 14"

  • Ја почнал/а темата
  • #1

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
9,874
15,225
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Продавам два безпрекороно сочувани ultra books и тоа:

1) Dell Latitude 7470: Core i5 6 gen, 16GB DDR4, 256GB SSD, 14" Full HD IPS led = 25000 денари
2) Dell Latitude 7450: Core i5 5 gen, 8GB DDR3L, 256GB SSD, 14" Full HD IPS led = 21000 денари


Двата лаптопи се користени на докинг и се без знаци на користење на тастатурата и тачпадот, а батериите на сите се во безпрекорна сосотојба(excellent).

Цените се фиксни
075 437-061, Кирил
 
Последна промена:
  • Ја почнал/а темата
  • #2

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
9,874
15,225
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Намалени цени!
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
9,874
15,225
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Под 1) продаден, на продажба лаптопот под 2) :
Dell Latitude 7450: Core i5 5 gen, 8GB DDR3L, 256GB SSD, 14" Full HD IPS led = 21000 денари

Ценaта е фиксна
075 437-061, Кирил
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
9,874
15,225
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,675
Мислења
830,282
Членови
28,680
Најнов член
Ljubac
На врв Дно