1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продавам лаптоп Lenovo V130 - 15IKB

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Ulrezaj, 30 Април 2020.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Ulrezaj

  Ulrezaj
  On your way to fame

  353
  510
  20 Јуни 2012
  Машко
  Се продава Notebook Lenovo V130 - 15IKB со следниве спецификации:

  I3 - 7020U, 4GB Ram, 256GB SSD, DVD-RW, 15.6"" FHD.

  Додадени се плус 4GB RАМ (Kingston 4GB CL19 DDR4) , вкупно се 8GB. Истото е направено при самото купување што значи се е под гаранција, и лаптопот и рам меморијата.

  Купени се заедно од Анхоч.

  Лаптопот е користен се на се месец дена и стои во кутија неколку месеци. Нема апсолутно никакви гребнатинки или оштетувања.

  Гаранција на лаптопот до 09.08.2021
  Гарација на меморијата до 09.08.2024

  Не успеав да го најдам истиот модел во Анхоч, но станува збор за овој модел:

  LENOVO Ideapad V130 - Intel® Core™ i3-7020U (3M Cache

  Цена 14.900 денари.
   
  Последна промена: 30 Април 2020
  На idanilovic и mnikolce им се допаѓа ова.
 2. Ulrezaj

  Ulrezaj
  On your way to fame

  353
  510
  20 Јуни 2012
  Машко
 3. Ulrezaj

  Ulrezaj
  On your way to fame

  353
  510
  20 Јуни 2012
  Машко
 4. Ulrezaj

  Ulrezaj
  On your way to fame

  353
  510
  20 Јуни 2012
  Машко
 5. Ulrezaj

  Ulrezaj
  On your way to fame

  353
  510
  20 Јуни 2012
  Машко
 6. Ulrezaj

  Ulrezaj
  On your way to fame

  353
  510
  20 Јуни 2012
  Машко
  Продаден
   
  На gocetan му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. borcep
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  712
 2. Pane24
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  603
 3. skullmonkey
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  503
 4. Ulrezaj
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  510
 5. SpiritBond
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  711
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...