Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продадено Продавам лаптоп Lenovo Legion 5 pro

Статус
Затворена за нови мислења.

Bozoo

Gaining Experience
9 јуни 2012
347
439
Bozoo додаде нов оглас:

Продавам лаптоп Lenovo Legion 5 pro - 55.000 ден.

Лаптопчето е купено од анхоч јануари 2022 користено е како статично PC најчесто со посебна тастатура речиси и не ја употребував таа од лаптопот, батеријата гледав да ја полнам до 60% за максимум да ја зачувам батеријата. Гаранцијата неможам да ја најдам за жал ,ako успеам да ја најдам супер. Одлични температури не грее. Графичката е 115-120W не е како другите 3060ки послаби.

CPU: Ryzen 5800H
RAM: 32GB RAM 3200mhz
GPU: RTX 3060
HDD: 2X512GB SSD NVME
SCREEN: 2560x1600 IPS Panel 165hz

Цена...

Видете го целиот оглас...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.228
Мислења
976.916
Членови
35.537
Најнов член
martin987
На врв Дно