• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
    Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

    Со почит It.mk
  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продавам Лаптоп + десктоп

  • Ја почнал/а темата
  • #1

rubik

Gaining Experience
20 јули 2018
50
65
Продавам лаптоп

HP ProBook 4530s
i5-2450M, 2.50GHz
8GB RAM
700GB HDD
Intel Graphics 3000
1624257899354.png

9000 денари.

Десктоп:
Intel Core i7-4790M, 2x3.60GHz
16 GB RAM
GeForce GTX970 4 GB + Intel HD Graphics 4600
128 GB SSD Toshiba + 1 TB HDD Kingston
1624258327295.png

30 000 денари.

Двете заедно 36 000 денари.
 

dipetar

Gaining Experience
1 мај 2019
354
123
Продавам лаптоп

HP ProBook 4530s
i5-2450M, 2.50GHz
8GB RAM
700GB HDD
Intel Graphics 3000
Погледнете го атачментот 101876

9000 денари.

Десктоп:
Intel Core i7-4790M, 2x3.60GHz
16 GB RAM
GeForce GTX970 4 GB + Intel HD Graphics 4600
128 GB SSD Toshiba + 1 TB HDD Kingston
Погледнете го атачментот 101877

30 000 денари.

Двете заедно 36 000 денари.
Лаптопов е валкан или само така изгледа на слика дека мала?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,752
Мислења
856,681
Членови
29,749
Најнов член
dukata
На врв Дно