• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продавам куќиште Cooler Master Storm Trooper

 • Ја почнал/а темата
 • #1

TheDimiskov

Gaining Experience
26 февруари 2015
74
184
TheDimiskov's setup  
Processor & Cooler
R7 5800X/XIGMATEK aurora 240mm aio
Motherboard
Asrock Steel Legend B550
Storage
1tb ssd+250gb nvme
PSU
Antec HCG 850w
RAM
Hyper x fury 3200mhz 2x8
Video card
RTX 3070 X TRIO
Case
NZXT H510 Elite Black
Mouse
deathadder elite
Keyboard
blackwidow chroma v2
Audio
ss arctis 5
Monitor
BENQ 27'' 144HZ XL2720Z
OS
Windows 10
Продавам куќиште Cooler Master Storm Trooper,црно со mesh страница.

Со куќиштето следуваат фабричките 2х120(со црвени лед) 1х140 и 1х200 кулери.

Естетски е 7/10, малце е изгребано(ќе пуштам слика).

Контакт ПП.
Цена 3500 цената не фих има простор за договор, без замени,само од Скопје не пуштам по карго.

20210125_130048.jpg
20210126_123517.jpg
20210126_123550.jpg
 
 • Ја почнал/а темата
 • #2

TheDimiskov

Gaining Experience
26 февруари 2015
74
184
TheDimiskov's setup  
Processor & Cooler
R7 5800X/XIGMATEK aurora 240mm aio
Motherboard
Asrock Steel Legend B550
Storage
1tb ssd+250gb nvme
PSU
Antec HCG 850w
RAM
Hyper x fury 3200mhz 2x8
Video card
RTX 3070 X TRIO
Case
NZXT H510 Elite Black
Mouse
deathadder elite
Keyboard
blackwidow chroma v2
Audio
ss arctis 5
Monitor
BENQ 27'' 144HZ XL2720Z
OS
Windows 10
Rezervirano
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

TheDimiskov

Gaining Experience
26 февруари 2015
74
184
TheDimiskov's setup  
Processor & Cooler
R7 5800X/XIGMATEK aurora 240mm aio
Motherboard
Asrock Steel Legend B550
Storage
1tb ssd+250gb nvme
PSU
Antec HCG 850w
RAM
Hyper x fury 3200mhz 2x8
Video card
RTX 3070 X TRIO
Case
NZXT H510 Elite Black
Mouse
deathadder elite
Keyboard
blackwidow chroma v2
Audio
ss arctis 5
Monitor
BENQ 27'' 144HZ XL2720Z
OS
Windows 10
Продадено
Може лоцк
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,142
Мислења
839,328
Членови
29,054
Најнов член
Bojanco123
На врв Дно