1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Продавам Куќиште Cooler Master Storm Trooper

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Lazarko, 21 Мај 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Lazarko

  Lazarko
  On your way to fame

  262
  866
  28 ноември 2017
  Машко
  Review: https://www.techspot.com/review/461-cooler-master-storm-trooper/

  Оние што ги следат моите теми за ретро – хардвер, знаат како ги чувам компјутерските компоненти – како светиња. Ќуќиштето е беспрекорно, освен една мала дамка (направена при селење – види слика), која не сакав да ја маскирам, за ферски да биде претставена продажбата.


  Инаку Cooler Master – ов, не сум дозволил ниту малку прашина да фати, а исто така во просторијата немало ниту чадење или никотин, па куќиштето и мириса како „ново“.


  Со него доаѓаат 4 вентилатори, а покрај двата оригинални 120-ки, давам и еден DeepCool GamerStorm 120 (Малку користен) и еден нов 200x32 DeepCool XFAN 200BL.


  Цена 5500 ден.


  Лазарко


  4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 200x32.jpg Dodatok 120 Gamerstorm.jpg dODATOK.jpg Zucka.jpg 1.jpg 2.jpg 3.jpg
   
  На tomi, b.a, shifty и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. Lazarko

  Lazarko
  On your way to fame

  262
  866
  28 ноември 2017
  Машко
  Резервирано.
   
  tomi, TylerMkD и на gOJDO им се допаѓа ова.
 3. Lazarko

  Lazarko
  On your way to fame

  262
  866
  28 ноември 2017
  Машко
  Продадено, може клуч.
   
  На tomi и TylerMkD им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. PilGriM
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  1,010
 2. gokica
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  684
 3. spiritBreaker
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,151
 4. vlavot
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  616
 5. VerGer
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  432
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...