1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продавам куќиште CM Gladiator 600 + DVD

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од VerGer, 23 Февруари 2019.

 1. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  802
  746
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  Gladiator 600 | Cooler Master

  Куќиштето иде комплет со сите тракатанци, како маска за дупката ако се извади оптички уред, сите штипки за дисковите, сите маски за PCI излзите позади, одбојници и сл. минимални знаци на користење, едино што капакот е излепен со стикери :mario: Иначе е комплетно tool-less се е на штипки или thumb штрафови.

  Иде со два 120мм вентилатори, предиот со фабричко дугме за on/off на LED, задниот Артик двата нечујно тивки. Плус два адаптери за 2.5" во 3.5" слотови.

  Во комбинација со DVD комбо 1700мкд, без 1400мкд.

  [​IMG]

  Има отвор позади за монтажа на кулер со backplate, дупки за рутирање на кабли и сл.
   
  На gocetan и dekomote им се допаѓа ова.
 2. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  802
  746
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
 3. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  802
  746
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  продадено надвор од форум, може клуч
   
Слични теми
 1. mrkela2009
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  818
 2. Vlad944
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  556
Вчитување...

Сподели

Вчитување...