Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продавам конфигурација

Статус
Затворена за нови мислења.

Aleksandar_G

Intern
29 јануари 2024
0
0
Aleksandar_G додаде нов оглас:

Продавам конфигурација - Проценка

Графичка: NVIDIA GeForce GTX 1080Ti 11G
Процесор: Intel(R) Core(TM) i7-4790K CPU @ 4.00GHz
Напојување: Cooler Master V1000W 80Plus Gold
Матична плоча: Gigabyte Technology GA-B85-HD3
Рам: 24.0 GB (3х8GB)
Куќиште: Cooler Master
Хард диск 1: ADATA - SSD 240GB
Хард диск 2: Kingston - SSD 120GB
Хард диск 3: WD - HDD 2TB

Александар
077 741 673

Видете го целиот оглас...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
47.130
Мислења
975.218
Членови
35.437
Најнов член
fensa08
На врв Дно