Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продадено Продавам конфигурација.

Статус
Затворена за нови мислења.

goce03

Unstoppable
20 јануари 2015
1.551
3.145
Skopje
goce03's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-10500
Motherboard
ASUS PRIME B460M-A
Storage
SSD Kingston NVMe A2000 1TB /HDD Toshiba P300 2 TB
PSU
Cooler Master MWE 600W White
RAM
2x8 DDR4 Kingston HyperX Predator
Video card
INNO3D RTX 2060 SUPER
Case
CoolerMaster Case K350
Monitor
HP EliteDisplay e232
OS
Win 10
Ко на Реклама 5, дај детали/спецификации. Не е мобилен па да го изгугламе.
1. Нема податоци воопшто за :
 • матична,
 • SSD/HDD,
 • куќиште,
 • кулер и
 • напојување
2. Спецификација за РАМ.
3. Евентуално гаранција.
4. Состојба на деловите исправни/неисправни, GPU копана/некопана...
 

rippermkd

Gaining Experience
11 јануари 2016
490
373
Bitola
rippermkd's setup  
Processor & Cooler
ryzen 7 2700 @4150MHz, custom EKWB / bykski watercooler
Motherboard
ASUS Crosshair hero VII
Storage
samsung 970evo 500gb; asgard NVME 1TB 4tb HDD
PSU
XFX pro 1000W
RAM
kingston savage @3200 cl13
Video card
ASUS ROG STRIX RX5700
Case
JNC nekoe Modirano do daske
Mouse
rapoo v320
Keyboard
motospeed GK89
Monitor
LG 27gl850
OS
win10
10000мкд вака како што го огласи. Ако го послушаш @goce03 може и нешто повеќе да добиеш. ;)
 

deni.mitev

On your way to fame
7 октомври 2014
1.011
998
Ко на Реклама 5, дај детали/спецификации. Не е мобилен па да го изгугламе.
1. Нема податоци воопшто за :
 • матична,
 • SSD/HDD,
 • куќиште,
 • кулер и
 • напојување
2. Спецификација за РАМ.
3. Евентуално гаранција.
4. Состојба на деловите исправни/неисправни, GPU копана/некопана...
Не ги разбирам , ќе пуштам покасно
 

deni.mitev

On your way to fame
7 октомври 2014
1.011
998
Се надевам ова е тоа.

Гаранција нема.
 

Атачменти

 • 0D509EAF-676F-48E8-A5D0-5ADA897425A5.png
  0D509EAF-676F-48E8-A5D0-5ADA897425A5.png
  93 KB · Прегледи: 156
 • A759DA3E-591D-4EB1-834F-6533F69C16AB.jpeg
  A759DA3E-591D-4EB1-834F-6533F69C16AB.jpeg
  97,1 KB · Прегледи: 154
 • 177250E2-A4FC-4296-B95F-EBE041921D1E.jpeg
  177250E2-A4FC-4296-B95F-EBE041921D1E.jpeg
  339,1 KB · Прегледи: 157
Последна промена:

kolesk

On your way to fame
6 февруари 2016
401
515
Цена одреди? На одмор се форумџиите за понуда и побарувачка. :D
 

deni.mitev

On your way to fame
7 октомври 2014
1.011
998
Моја гаранција 3 месеци нека биде. Уште некој со проценка?
 

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3.798
5.762
Skopje
Konfiguracija na pcto e
Cpu i5 6500
Ram 2x8g
Gpu rx580
Ssd 256gb
Hdd 1tb

Procenka 30k, a koga ke go prodades ke castis 1 pivo za konfiguracijava so ti ja procitav
Како дојде до 30К, ај ако не ти е тешко ставка по ставка?
Јас три пати пробувам и најоптимистички не можам да поминам 20К
 

Dinamit

Gaining Experience
25 мај 2013
393
465
Ако ти е важно ние на отпис ги дававме иста конфигурација без графичка по 8500 денари ( по парче). А за земени 2 или повеќе парчиња по 7500 ден

Последен пат имавме многу појак од овој со 8ма генерација ссд и + 2000гб хдд и едвај се дадоа.


Е сега картата незнам колку ја проценуваат форумџииве. Нека пише баш некој колку и е реална проценка. Но не верувам да оди повеќе од 8000 ден таа.
 
Последна промена:

deni.mitev

On your way to fame
7 октомври 2014
1.011
998
Да беше телефон знам како е и колку, вака незнам стварно.

Ако има некој заинтересиран нека пише цена за која би го земал.
 

no_retreat

On your way to fame
22 јануари 2011
430
788
Ако ти е важно ние на отпис ги дававме иста конфигурација без графичка по 8500 денари ( по парче). А за земени 2 или повеќе парчиња по 7500 ден

Последен пат имавме многу појак од овој со 8ма генерација ссд и + 2000гб хдд и едвај се дадоа.


Е сега картата незнам колку ја проценуваат форумџииве. Нека пише баш некој колку и е реална проценка. Но не верувам да оди повеќе од 8000 ден таа.
Картата е околу 100е, има неколку огласи за слични со цени од 5000 ден до 7000 ден
 

NightfurY

Gaining Experience
16 февруари 2018
244
409
Kрушево абер пристигна !
Неможам да не пишам другарчо овај билд шо го имаш биди задоволен ако некој и ти даде 20K , разгледај убаво цени и оформи си конечна ,картата моментално вреди 6К , следи малку пазар и оформи цена никој нема да ти даде за овај билд повеќе пари барем не тука на форумов .

офф топик на фб група се продава билд сличен на твојов со плус монитор 144хз 24 инча за 29 К па сега размисли .
 
Последна промена:
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.133
Мислења
956.131
Членови
34.528
Огласи
2.330
Најнов член
someone23456789
На врв Дно