1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продавам конфигурација во делови

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Mao, 21 Јуни 2018.

 1. VerifiedUsers Overlay
  Mao

  Mao
  On your way to fame

  1,144
  700
  5 Јуни 2007
  Машко
  Здраво на сите, продавам конфигурација со следниве карактеристики. Користена дома.

  Матична - Asus Maximus IV gene-z/gen-3 - 4300 mkd
  Процесор - i5 - 3570K - 4900 mkd
  Кулер: CoolerMaster Hyper 412 Evo - 1800 mkd
  Рам: Kingston HyperX Genesis 1600mhz 2x4 gb - 3100mkd
  Графичка: Asus Radeon HD 7850 2gb - 3700 mkd
  ССД: Sandisk SSD Plus 240gb - 3100 mkd
  ХДД: Toshiba DT01ACA100 1TB - 1300 mkd
  Напојување: Cooler Master Silent Pro M2 850W - 4300 mkd
  Куќиште: Cooler Master HAF 922 - 4300 mkd
  Монитор: Dell UltraSharp U2312HM - 6200 mkd

  Цена за комплет: 600 Евра
   
 2. VerifiedUsers Overlay
  Mao

  Mao
  On your way to fame

  1,144
  700
  5 Јуни 2007
  Машко
 3. VerifiedUsers Overlay
  Mao

  Mao
  On your way to fame

  1,144
  700
  5 Јуни 2007
  Машко
  Moze li nekoj od adminite da go smeni naslovot na temata vo "Продавам конфигурација во делови"
   
 4. VerifiedUsers Overlay
  Mao

  Mao
  On your way to fame

  1,144
  700
  5 Јуни 2007
  Машко
 5. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,974
  2,947
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  Ја продаваш комплет конфигурацијата или може одделено?


  Sent from my iPhone X using Tapatalk
   
 6. VerifiedUsers Overlay
  Mao

  Mao
  On your way to fame

  1,144
  700
  5 Јуни 2007
  Машко
  JA prodavam celosno i oddelno :) PM ako si zainteresiran
   
  На Scarface1978 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. VerifiedUsers Overlay
  Mao

  Mao
  On your way to fame

  1,144
  700
  5 Јуни 2007
  Машко
  Zdravo decki, ostanaa na prodazba grafickata i maticnata. Ako ima zainteresirani neka mi pishat
   
 8. VerifiedUsers Overlay
  Mao

  Mao
  On your way to fame

  1,144
  700
  5 Јуни 2007
  Машко
  Izvinete za greskata, na prodazba se grafickata i napojuvanjeto.
   
 9. Lazarko

  Lazarko
  Practice makes perfect

  321
  1,070
  28 ноември 2017
  Машко
  Дали ги чуваш сите кабли (дека е модуларно) од напојувањето и дали е очувано као што треба?
   
 10. VerifiedUsers Overlay
  Mao

  Mao
  On your way to fame

  1,144
  700
  5 Јуни 2007
  Машко
  Da druze cuvam se original so ide so nego. Treba da proveram kutijata dali ja imam. Raboteno e vo domasna atmosfera, bez opteretuvanje.


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 11. VerifiedUsers Overlay
  Mao

  Mao
  On your way to fame

  1,144
  700
  5 Јуни 2007
  Машко
 12. VerifiedUsers Overlay
  Mao

  Mao
  On your way to fame

  1,144
  700
  5 Јуни 2007
  Машко
  Na prodazba ostana samo grafickata, eve i sliki od nea. Cena: 3500mkd

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
Слични теми
 1. architect
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  692
 2. borcep
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  843
 3. wolverine
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  312
Вчитување...

Сподели

Вчитување...