• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Продавам комплет сателитска

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

DemoUser

On your way to fame
27 април 2010
920
831
Скопје / Автокоманда
DemoUser's setup  
Mouse
Logitech G305
Keyboard
Logitech MX Keys
Monitor
ASUS ROG PG258Q 24" 240hz
OS
Windows 10 Pro
Се продава комплет сателитска опрема која се состои од следниве делови :

Сателитски тањир 1.2м шпанско производство не е кинезарија или турски со тоа што ова го потврдувам дека фаќа одредени транспондери кои други тањири не ги фаќаат али ова само човек кој што се разбира ептен и е информиран премногу за сателитска опрема ќе го препознае.Тањирот нема никаква рѓа на него или пак да е оштетен или извиткан.

Дреамбокс DM 500 HD оригинал германски со тоа што ги прима сите софтвери без да се замарате да барате по форуми и листате милион страни дур да најдете IMAGE фајл како што е со другите клонови.Со дреамбоксот следи оригинал далинско кое се препознава од километар спрема кинеските копии.

DiseqC мотор DG 380 Powertech кој најважниот дел забците се направни метални, од разлика од некои други кои следат со пластични.

Инфо повеќе на : Sadoun Powertech HH Mount Motor DG380 DG-380 DiSEqC 1.2 Compatible

LNB или некои го викаат окце марка инверто повеќе инфо : Single HGLN 40mm LNB

Слики од самите уреди и делови немам бидејќи нема никаква потреба да докажувам дали се оригинал или не.Тие што се разбираат и се едуцираат редовно за сателитска опрема од километар ќе познаат кој е оригнал дреамбокс кој е копија, но ако има премногу заинтересирани слободно пратете приватна порака ќе ви бидат сликани и ќе биде услужени во најбрз можен рок.Воедно со опремата го добивате како гратис коаксиалниот кабел ако ви е потребен.Би ги замолил сите кои се заинтересирани или им се потребни слики, или да се тепаат и расправаат со мене слободно нека си пратат приватна порака нека не го уништуваат огласот бидејќи знам дека има тука стручњаци за сателитски и секое добронамерно мислење ќе го прифатам и воедно упдејтувам огласот.И за крај опремата е користена 4 години и слободно кој е заинтересиран може детално да дојде провери тестира и види со свои очи бидејќи јас сеуште си ја користам и функционира перфектно.

Комплет цена за цела опрема 9000 денари и не е фиксна ако се јави сериозен купец се комплет да земе а за посебно и воедно делење на опремата треба да има повеќе купци за деловите за да се подели асално бидејќи немам намера да продавам дел по дел па да ми остане на крај дома на делчиња.

Контакт Моб/Вибер : +38975651213
Зоки
 
 • Ја почнал/а темата
 • #2

DemoUser

On your way to fame
27 април 2010
920
831
Скопје / Автокоманда
DemoUser's setup  
Mouse
Logitech G305
Keyboard
Logitech MX Keys
Monitor
ASUS ROG PG258Q 24" 240hz
OS
Windows 10 Pro
Нова цена и последна понуда во врска со комплет сателитска антена и ресивер = 5500 денари фиксна
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

DemoUser

On your way to fame
27 април 2010
920
831
Скопје / Автокоманда
DemoUser's setup  
Mouse
Logitech G305
Keyboard
Logitech MX Keys
Monitor
ASUS ROG PG258Q 24" 240hz
OS
Windows 10 Pro
Поради незаинтересираност и гагаџии може да се затвори темата.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #4

DemoUser

On your way to fame
27 април 2010
920
831
Скопје / Автокоманда
DemoUser's setup  
Mouse
Logitech G305
Keyboard
Logitech MX Keys
Monitor
ASUS ROG PG258Q 24" 240hz
OS
Windows 10 Pro
Бидејќи не ја закличиле темата сеуште давам последна шанса стрикно се комплет 5000 денари фиксна цена.
Моментално на сателитската и ресиверот гледам тв со шеринг на дреамбоксот така да кој и да дојде може да си види и тестира сам.
Да додадам дека со ресиверот доаѓаат 2 оригинал далинска.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #7

DemoUser

On your way to fame
27 април 2010
920
831
Скопје / Автокоманда
DemoUser's setup  
Mouse
Logitech G305
Keyboard
Logitech MX Keys
Monitor
ASUS ROG PG258Q 24" 240hz
OS
Windows 10 Pro
Може клуч и да се избрише темава како одговара на админите !
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,647
Мислења
822,393
Членови
28,283
Најнов член
MilMil1998
На врв Дно