1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продавам компјутерски делови

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од SiPy`, 7 Февруари 2018.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. VerifiedUsers Overlay
  SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,624
  4,566
  23 Јуни 2015
  Машко
  Се продаваат следниве делови, користени за гејминг.

  1. CPU: i7-7700 - Цена 14.500 (Гаранција до 11.02.2020)
  2. Cooler: DeepCool Assasssin II - Цена 2.500
  3. MB: Gigabyte H270 Gaming 3 - Цена 5.000 (Гаранција до 11.02.2020)
  4. RAM: 16GB (8GB Kingston HyperX 2133mhz + Kingston HyperX 2666mhz) - Цена 8.000 (Гаранција до 12.01.2023)
  5. GPU: Gigabyte Aorus 1060 6GB - Цена 25.000 <--*линк*(Гаранција до 10.11.2019)
  6. PSU: CoolerMaster GM 650W 80Plus Bronze - Цена 4.500 (Гаранија до 07.06.2020)
  7. Case: SAMA BlackWidow - Цена 2.000
  8. HDD & SSD: Western Digital Blue 500GB + 250GB A-Data SSD - Цена 1.500 & 2.500
  9. Keyboard: Natec Thor Blue Switch - Цена 1.000
  10. Monitor: LG 23MP65VQ - Цена 3.500

  Примам строКо македонски денари!
   
  Последна промена: 7 Февруари 2018
  На Necromancer, Fredy, igor_igor и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,624
  4,566
  23 Јуни 2015
  Машко
  Тастатурата, ссд-то и мониторот резервирани!
   
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,624
  4,566
  23 Јуни 2015
  Машко
  PSU & RAM 8GB 2666mhz Резервирани
   
 4. VerifiedUsers Overlay
  SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,624
  4,566
  23 Јуни 2015
  Машко
  Вториот РАМ и куќарето резервирани!
   
 5. VerifiedUsers Overlay
  SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,624
  4,566
  23 Јуни 2015
  Машко
  Да не го тупам многу...остана само графичката и матичната.
   
 6. VerifiedUsers Overlay
  SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,624
  4,566
  23 Јуни 2015
  Машко
  Клуч
   
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...