• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продавам компјутери за Chia Plotting

 • Ја почнал/а темата
 • #1

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,220
16,748
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Продавам компјутери за плотинг со следниве спецификации:

1) High Performance Chia Plotter
MB: Gigabyte X570 Gaming - 33 месеци гаранција
CPU: Ryzen 9 5950X - 33 месеци гаранција
CPU cooler: NZXT Kraken X53 - 23 месеци гаранција
RAM: Kingston HyperX Fury 64GB(2x32GB) DDR4-3200 - 57 месеци гаранција
VGA: Asus GTX 710 1GB - 23 месеци гаранција
SSD cache: 2x Silicon-Power US70 2TB PCI-e 4.0 (2x3600TBW)
SSD OS: A-Data SU650 120GB SATA - 23 месеци гаранција
PSU: Cooler Master Masterwatt Lite 700W 80+ White - 23 месеци гаранција
Case: Modecom Oberon Pro Glass
Case fans: 3x 120mm silent

Цена: 174000 денари

2) Chia Plotter
MB: Gigabyte B550M-DS3H - 33 месеци гаранција
CPU: Ryzen 5 5600X - 33 месеци гаранција
CPU cooler: BeQuiet Pure Rock Slim 2
RAM: Kingston HyperX Fury 32GB(2x16GB) DDR4-3200 - 57 месеци гаранција
VGA: Asus GTX 710 1GB - 23 месеци гаранција
SSD cache: 2x Silicon-Power US70 1TB PCI-e 4.0 (2x1800TBW)
SSD OS: A-Data SU650 120GB SATA - 23 месеци гаранција
PSU: Cooler Master Masterwatt Lite 700W 80+ White - 23 месеци гаранција
Case: Modecom Oberon Pro Glass
Case fans: 3x 120mm silent

Цена: 82000 денари

ССД-ата се со 23 месеци гаранција доколку не е надминат рокот на записи (1800TB за капацитет од 1TB и 3600TB за капацитет од 2ТB).
Сите делови се нови.

075 437-061, Кирил
 
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #2

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,220
16,748
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Потрошени Asus TUF X570 Plus матичните плочи, наместо нив одат Asus X570-P.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,220
16,748
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
bump
 
 • Ја почнал/а темата
 • #4

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,220
16,748
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Сменети некои компоненти, намалени цени:


1) High Performance Chia Plotter
MB: Gigabyte X570 Gaming - 33 месеци гаранција
CPU: Ryzen 9 5950X - 33 месеци гаранција
CPU cooler: NZXT Kraken X53 - 23 месеци гаранција
RAM: Kingston HyperX Fury 64GB(2x32GB) DDR4-3200 - 57 месеци гаранција
VGA: Asus GTX 710 1GB - 23 месеци гаранција
SSD cache: 2x Silicon-Power US70 2TB PCI-e 4.0 (2x3600TBW)
SSD OS: A-Data SU650 120GB SATA - 23 месеци гаранција
PSU: Cooler Master Masterwatt Lite 700W 80+ White - 23 месеци гаранција
Case: Modecom Oberon Pro Glass
Case fans: 3x 120mm silent

Цена: 174000 денари

2) Chia Plotter
MB: Gigabyte B550M-DS3H - 33 месеци гаранција
CPU: Ryzen 5 5600X - 33 месеци гаранција
CPU cooler: BeQuiet Pure Rock Slim 2
RAM: Kingston HyperX Fury 32GB(2x16GB) DDR4-3200 - 57 месеци гаранција
VGA: Asus GTX 710 1GB - 23 месеци гаранција
SSD cache: 2x Silicon-Power US70 1TB PCI-e 4.0 (2x1800TBW)
SSD OS: A-Data SU650 120GB SATA - 23 месеци гаранција
PSU: Cooler Master Masterwatt Lite 700W 80+ White - 23 месеци гаранција
Case: Modecom Oberon Pro Glass
Case fans: 3x 120mm silent

Цена: 82000 денари
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
44,009
Мислења
854,585
Членови
29,637
Најнов член
petarS10
На врв Дно