1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продавам компјутерески делови

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од StefAngel, 30 ноември 2018.

 1. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  941
  576
  28 ноември 2015
  Машко
  Ова се компјутерските делови останати кај мене:
  Без гаранција
  Графички карти NVidia 3х1060 3гб,1х970,1х1070
  АМД карти: 2хAsus Stirix 470 со гаранција до крајов на годинава, купени од членови
  1x470 4gb XFX без гаранција
  3х580 4gb XFX без гаранција
  1x480 8gb Sapphire без гаранција
  Процесор: Intel Pentium G4400 со гаранција од Сетек до 2020 година.

  Конфигурација:
  Intel i3-6100 3.7Ghz
  Asus Z270 motherboard уште 1 година гаранција сетек.
  256 gb NVME storage
  8gb RAM DDR4
  Antec VP 700
  Nvidia 1060 3gb
  Куќиште Inpower RGB LED
   
 2. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  941
  576
  28 ноември 2015
  Машко
  Gigabyte G1
  16000 mkd Тестирана на фурмарк без грешки на поранешниот компјутер што ми е продаден.
   
 3. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  941
  576
  28 ноември 2015
  Машко
  Bump јас сум во Германија ве поздравувам од таму :)
  Ми остана конфигурацијава
  Gaming budget config
  Графичките
  1070 гигабајт
  1060 6гб
   
  Последна промена: 3 Февруари 2019
 4. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  941
  576
  28 ноември 2015
  Машко
  +Evga GeForce mini 6gb 9500 mkd
   
 5. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  941
  576
  28 ноември 2015
  Машко
  Апдејт во Македонија ќе бидам 1-2 недели и ќе идам пак во странство. Затоа додека сум тука може да направиме зделки, за да не уклучувам други странки и сл.
  Сите графички се тестирани и работат. Имате тест период од една недела ако нешто се случи може слободно да се вратат назад.
   
 6. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  941
  576
  28 ноември 2015
  Машко
  Апдејт на залихата
  3х Асус z270p една има гаранција други не. 3500 без гаранција 3800 со гаранција.
  Core i3 6100 3800мкд.
  Графички карти горе на листата.
  Рам 2х4гб 2400 мкд.
  Сите слики ги ажурира на реклама5
  www.reklama5.mk/stormrage30
   
 7. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  941
  576
  28 ноември 2015
  Машко
  Додавам и графичка Нвидиа 1060 6gb EVGA Мини ИТХ ја тестирав не крева температура повеќе од 65 во гејминг како Witcher 3. Цена 9900и гаранција од Амазон де до јули 2020 година.
  Се повлекува од продажба и3 6100 се прави конфигурација со него.
  За подетални информации пошепи порака.
   

  Прикачени датотеки:

 8. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  941
  576
  28 ноември 2015
  Машко
  Бамп

  Без гаранција
  +Графички карти NVidia 3х1060 3гб,1х970 6500мкд
  +АМД карти: 2хAsus Stirix 470 6500мкд со гаранција до крајов на годинава, купени од членови
  +1x470 4gb XFX без гаранција 5500 мкд
  +3х580 4gb XFX без гаранција 6000 мкд
  +1x480 8gb Sapphire без гаранција 6500 мкд
  Процесори: Intel Pentium G4400 2500мкд со гаранција од Сетек до 2020 година.
  2xIntel Celeron G3930
  Матични плочи 3хАсус Z270p 3550 мкд
   
 9. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  941
  576
  28 ноември 2015
  Машко
  Една матична Z270p продадена, заедно со рам 8гб, напојување VP 700 и графичка 1060 3гб.
  Останаа уште 2 3гб 1060ки цена 6000 мкд.
  Asus 470 4gb Stirix со гаранција 6000 мкд купени од членови на форумот.
  Процесор Intel Celeron G3900 1500 мкд без гаранција.
  Процесор Intel G4400 2000 мкд со гаранција од сетек 2020 година.
  И погоре цените остануваат исти.
  Напојување ANTEC VP 700p 2500 мкд.
   
  На Mario Markovski му/ѝ се допаѓа ова.
 10. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  941
  576
  28 ноември 2015
  Машко
  Останата залиха од компјутерски делови:

  3xAsus Z270P socket 1151 за мајнинг се најдобри зашто може да се стават до 8 карти и да се искористат максимално 750 ватно напојување од две страни. Цена 3000 мкд парче.

  2x Intel Celeron G 3920 без гаранција 1500 мкд

  1 x Intel Pentium G 4400 со гаранција 2500 мкд

  Графички карти:

  Sapphire RX 480 8gb 6500 мкд

  XFX RX 480 4gb 5500 мкд

  XFX RX 470 4gb 5000 мкд

  2хAsus Stirix 470 5500 мкд

  3xXFX 580 4gb 6500 мкд

  8хNvidia 1060 6gb 9000 мкд

  2хPNY 1060 3gb 6000 мкд
  Напојувања
  Antec VP 700p 2500
  Master Coooler Masterwatt 750 watts 2800 мкд.

  П.С сите карти имате пробен период од една недела во кој ако се случи нешто се заменува картата или се враќаат парите.
   
  На Picolo му/ѝ се допаѓа ова.
 11. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  941
  576
  28 ноември 2015
  Машко
  Останати уште 2х1060 3гб цена 6500
   
 12. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  941
  576
  28 ноември 2015
  Машко
  Pny 3gb 1060 Nvidia тестирање лично кај мене и тест период од една недела.
  Цена 6000
   
 13. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  941
  576
  28 ноември 2015
  Машко
  Bump
   
 14. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  941
  576
  28 ноември 2015
  Машко
  Слика од исправноста на графичката.
  [​IMG]
   
 15. VerifiedUsers Overlay
  krema

  krema
  Professor

  8,808
  8,558
  24 Јуни 2009
  Машко
  Њама слика, де провери. :)

  едит:
  @StefAngel
  Сликата над мене не ја гледам додека твојот принтскрин под мојот пост го гледам.
   
  Последна промена: 8 Јули 2019
  На BlackOuttheWoRlD му/ѝ се допаѓа ова.
 16. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  941
  576
  28 ноември 2015
  Машко
  upload_2019-7-8_16-54-3.png
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 17. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  941
  576
  28 ноември 2015
  Машко
  5500 цена фиксна.
   
 18. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  941
  576
  28 ноември 2015
  Машко
 19. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  941
  576
  28 ноември 2015
  Машко
 20. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  941
  576
  28 ноември 2015
  Машко
 21. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  941
  576
  28 ноември 2015
  Машко
  Bump 5500
   
 22. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  941
  576
  28 ноември 2015
  Машко
  Викенд цена 5000 после се враќа на иста цена.
   
  На gOJDO и gocetan им се допаѓа ова.
 23. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  941
  576
  28 ноември 2015
  Машко
  Една карта е резервирана понудата важи до утре после се враќа на 6000 мкд.
  Останати уште три.
   
 24. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  941
  576
  28 ноември 2015
  Машко
  Продадена една остануваат уште две.
  Цена 6000 мкд.
   
 25. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  941
  576
  28 ноември 2015
  Машко
Слични теми
 1. aleksandar.divitarov
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  479
 2. Вајкинг
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  475
 3. SiPy`
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,170
 4. dino
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  855
 5. it_boy
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,309
Вчитување...

Сподели

Вчитување...