1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продавам компјутерески делови

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од StefAngel, 30 ноември 2018.

 1. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,710
  1,111
  28 ноември 2015
  Машко
  Здраво поради потреба од финансии за заминување во странство ги продавам следниве делови:
  Би ги замолил администраторите да ги затворат другите теми што сум ги отворил и да биде една тема.

  Напојувања

  7х Антек ВП 700 немаат гаранција си функционирааат најнормално. Цена 2000 денари
  2х Корсаир ЦХ 750 гаранција локална со фискална останува уште 2.5 години 4200 денари

  Графички карти

  2 х Асус РХ 470 4gb купени од членови гаранција до 2019 година 7500 mkd
  3 x XFX 580 4gb ostanuva uste mesec dekemvri garancija neksio 8000 mkd
  1 x XFX 480 4gb bez garancija 7000 mkd
  1 x XFX 470 4gb bez garancija 6500 mkd
  1 x Asus Stirix 4gb bez garancija ja koristam za dota gejming 7500 mkd
  4 x Asus Nvidia kupeni na 10 januari ovaa godina 1060 3gb lokalna garancija vo ponedelnik ke mi kazat do koga cena 9000 mkd
  8 x Nvidia 1060 3 gb bez garancija Razni marki Asus, Galaxy I sl 7500 mkd
  8 х Nvidia 1060 6 gb Amazon De garancija

  Матични плочи:
  3 x Asus Z270P 80 еу
  3 х Матични за ФМ2+ платформа 30-40 еу

  Процесори:

  4 х Intel Celeron G3920 25 eu
  2 х AMD FM2+ процесори AMD 7850k и AMD Athlon x 4 845 55 eu и 30 еу за Атхлон.
   
  На cyberspy2, Grimriper, Cobi89 и уште 5 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  968
  1,158
  9 Јуни 2015
  Машко
  што е тоа што ги прави твоите половни матични плочи по вредни од неотпакуваните во Setec?
  4599 денари чини нова неотпакувана Z270P, додека ти ги продаваш по 80eur односно 4938,20 ?
   
  На danex, The GameMAster94, Speedster и уште 4 други им се допаѓа ова.
 3. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,710
  1,111
  28 ноември 2015
  Машко
  Не погледнав ценовник за таа плоча гледав од ебај де и споредував. Нема проблем цената на тие се 3750 мкд.
   
  На Mario Markovski му/ѝ се допаѓа ова.
 4. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,710
  1,111
  28 ноември 2015
  Машко
  Продадени останаа уште 6 напојувања Антек + 2 напојувања Корсаир со гаранција од Нексио.
  11 графички Nvidia 3gb
  8 graficki EVGA Nvidia 6gb mini atx
  Плус додавам и РАМ+ЦПУ+Матична 8гб DDR2 Xeon E5420 socket 771 + maticna p43 neo f3
  Примам плаќања и во крипто и во кеш.
   
  На Mario Markovski му/ѝ се допаѓа ова.
 5. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,710
  1,111
  28 ноември 2015
  Машко
  Бамп
  1060 6gb имаат амазон гаранција до 2020 година. Испраќање до таму ви е 15€ јас сум праќал и ми имаат вратено..
  Хенон со матичната примам понуди ако цената од 35€ е многу не знам прифаќам пониско.
   
 6. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,710
  1,111
  28 ноември 2015
  Машко
  200 еу MINI ITX се на ЕВГА
  [​IMG]
  За хенон пишав погоре цена.
   
  На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
 7. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,710
  1,111
  28 ноември 2015
  Машко
  Рефреш.
  Еве слика од 970 асус доста ладна карта :)
  upload_2018-12-10_14-13-46.png
   
 8. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,710
  1,111
  28 ноември 2015
  Машко
  Абе на луѓево видов што им е сакаат пали вози не сакаат да се замараат како мене да работи најоптимално графичката.
  Јас сум повеќе за АМД и без разлика што се копани сум купувал и би користел таква карта ако е добро одржувана, само денес има многу митови и ради тоа луѓето се скептични на стари карти :). Јас сум човек што гледа ако има нешто што сеуште се користи а може да се користи уште 3-4 години би зел за пониска цена.
  На толку убави графички да купиш нова карта не се исплаќа, зашто сум имал случаеви кога сум купил нова карта и ми се расипала за месец.

  Сакам да кажам дека нема правила како ќе ти се погоди среќата така ќе играш, секој дел има век од 5-8 години. Ако си купил нешто пред една година нема шанси да ти се расипе за толку брзо.
   
  На NiceNaumoski и crazzyy84 им се допаѓа ова.
 9. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,710
  1,111
  28 ноември 2015
  Машко
  Бумп нова цена 1060 3гб без гаранција 7250 :)
  П.С би менувал за процесор од 6-7ма генерација.
   
  Последна промена: 16 Декември 2018
  На Nikola Zafirovski му/ѝ се допаѓа ова.
 10. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,710
  1,111
  28 ноември 2015
  Машко
  Освеж. Додавам и комбо за ФМ2+ АМД х4 845+8гб DDR3 кингстон furyх + 970 асус стирикс за 250 еу.
   
  На ImTheDude му/ѝ се допаѓа ова.
 11. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,710
  1,111
  28 ноември 2015
  Машко
  Продадени се 3 1060 3гб останаа уште 8 од кои 3 графички имаат гаранција другите немаат.
  Може замена за процесор од 6та или 7ма генерација.
   
 12. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,710
  1,111
  28 ноември 2015
  Машко
  Додавам процесор intel pentium g 4400 со гаранција во сетек, кој е заинтересиран ќе му пратам гаранција. Цена за него 2500 ден.

  Додавам и конфигурација со:

  АМД х 4 845 се клока до 4 гхз и деепкул кулер
  Asrock FM2+ A88x fatality
  2x4gb ddr 3 hyper x ram
  Графичка по избор од горенаведените но не би идел повеќе од 970 или АМД 470 гт зашто има јак ботленек.
  Напојување Антек ВП 700
  И вакво кукиште.
  Примам замени со моја доплата за нешто појако рајзен препорачано.
  Цена се зависи до изборот на графичката најниска цена 16 000 мкд

  Цена само процесор+цпу+рам 7000 мкд
  [​IMG]
   
 13. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,710
  1,111
  28 ноември 2015
  Машко
  Освеж.
  Еве слика од матичната+процесор+рам. Сите делови имаат гаранција од сет до 2020 година.
  ed769969-669f-4107-8f4c-6cb88ae6b64f[2].jpg
   
 14. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,710
  1,111
  28 ноември 2015
  Машко
  Refresh :) Сите Асус карти се продадени надвор од форум.
  Останаа уште pny со еден кулер.
   
  На Shaolinmk му/ѝ се допаѓа ова.
 15. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,710
  1,111
  28 ноември 2015
  Машко
  Компјутерот амд х4 продаден надвор од форум. Јас сум тука до петок после заминувам странство.
   
 16. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,710
  1,111
  28 ноември 2015
  Машко
  Ова се компјутерските делови останати кај мене:
  Без гаранција
  Графички карти NVidia 3х1060 3гб,1х970,1х1070
  АМД карти: 2хAsus Stirix 470 со гаранција до крајов на годинава, купени од членови
  1x470 4gb XFX без гаранција
  3х580 4gb XFX без гаранција
  1x480 8gb Sapphire без гаранција
  Процесор: Intel Pentium G4400 со гаранција од Сетек до 2020 година.

  Конфигурација:
  Intel i3-6100 3.7Ghz
  Asus Z270 motherboard уште 1 година гаранција сетек.
  256 gb NVME storage
  8gb RAM DDR4
  Antec VP 700
  Nvidia 1060 3gb
  Куќиште Inpower RGB LED
   
 17. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,710
  1,111
  28 ноември 2015
  Машко
  Gigabyte G1
  16000 mkd Тестирана на фурмарк без грешки на поранешниот компјутер што ми е продаден.
   
 18. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,710
  1,111
  28 ноември 2015
  Машко
  Апдејт во Македонија ќе бидам 1-2 недели и ќе идам пак во странство. Затоа додека сум тука може да направиме зделки, за да не уклучувам други странки и сл.
  Сите графички се тестирани и работат. Имате тест период од една недела ако нешто се случи може слободно да се вратат назад.
   
 19. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,710
  1,111
  28 ноември 2015
  Машко
  Апдејт на залихата
  3х Асус z270p една има гаранција други не. 3500 без гаранција 3800 со гаранција.
  Core i3 6100 3800мкд.
  Графички карти горе на листата.
  Рам 2х4гб 2400 мкд.
  Сите слики ги ажурира на реклама5
  www.reklama5.mk/stormrage30
   
 20. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,710
  1,111
  28 ноември 2015
  Машко
  Додавам и графичка Нвидиа 1060 6gb EVGA Мини ИТХ ја тестирав не крева температура повеќе од 65 во гејминг како Witcher 3. Цена 9900и гаранција од Амазон де до јули 2020 година.
  Се повлекува од продажба и3 6100 се прави конфигурација со него.
  За подетални информации пошепи порака.
   

  Прикачени датотеки:

Слични теми
 1. SiPy`
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,351
 2. Mao
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,990
 3. dino
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  907
 4. CyberTm
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  761
 5. Vlad944
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  892
Вчитување...

Сподели

Вчитување...