1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продавам компјутер HP со Intel I5, 4Gb DDR3 и монитор 24’ Full HD

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од CyberTm, 14 Август 2019.

 1. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  443
  122
  21 ноември 2009
  Машко
  Продавам компјутер HP Pro 3130 SFF, комплет со монитор Acer S246H 24’ Full HD 1920x1080. Сите делови се потполно исправни, тестирани и во одлична состојба.

  Спецификации:

  CPU: Intel Core i5-650 (3.20-GHz, 4MB Intel Smart Cache, DMI 2.5 GT/s) Up to 3.46 GHz with Intel Turbo Boost Technology
  Memory: 4Gb DDR3 SDRAM
  Graphics: Intel HD Graphics
  HDD: 320Gb SATA
  Optical device: DVD±RW (±R DL) / DVD-RAM LightScribe
  Chipset: Intel H57 Express Chipset
  Card reader: 22 in 1 card reader
  Video Interfaces: DVI, VGA
  Communication: Integrated Realtek 8111DL Gigabit Ethernet Controller, HP Wireless 802.11 b/g/n PCIe x1 Card
  USB Support: EHCI high-speed USB 2.0 controller (Six internal ports on system board)
  Audio: Realtek ALC888S High Definition audio codec
  Operating System: Оригинален Windows 7 Professional Edition (со налепница)
  Монитор: Acer S246H 24’ Full HD 1920x1080 (Output: HDMI, DVI, VGA)

  Цена: 10000 ден. (комплет)

  hjp.jpg hp2.jpg acer1.jpg acer.jpg acer3.jpg
   
 2. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  443
  122
  21 ноември 2009
  Машко
  Нова цена за комплет
  9500 ден.
   
 3. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  443
  122
  21 ноември 2009
  Машко
  Може и одделно
  Само компјутерот 6200 ден.
  Само мониторот 3500 ден.
  Цените се фиксни
  Контакт: 076/476-017 Петар
   
 4. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  443
  122
  21 ноември 2009
  Машко

Сподели

Вчитување...