• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Продавам комјутерски делови

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

UnderMyRules

Gaining Experience
27 ноември 2008
714
215
UnderMyRules's setup  
Processor & Cooler
2.1GHz 8-core AMD Jaguar
Motherboard
CUH-7000
Storage
1TB
RAM
8GB GDDR5 + 1GB
Video card
4.2 TFLOP AMD Radeon (36CU, 911MHz)
Case
PS4 PRO
Mouse
PS4 controler v2
Keyboard
don't need one
Audio
DOLBY ATMOS
Monitor
SONY x900e 55" 4K HDR TV
OS
PS4 ORBIS
Матична - MSI Z68a G43 g3 - 1500den

Процесор - Intel i5 3570k 3.4ghz - 4000ден(заедно со него е вклучен и хитсинк од CM Hyper 212 evo)

Рам - Patriot 2x4GB 1600mhz DDR3 cl11 2000den

HDD - WD Caviar Blue EZEX 1TB 1500den

Case - CM Elite 430 2000den

Сите делови заедно топтан - 9000ден

Повеќе би бил за комплет заинтересиран али ако имам понуди за сите посебно ке делам.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #2

UnderMyRules

Gaining Experience
27 ноември 2008
714
215
UnderMyRules's setup  
Processor & Cooler
2.1GHz 8-core AMD Jaguar
Motherboard
CUH-7000
Storage
1TB
RAM
8GB GDDR5 + 1GB
Video card
4.2 TFLOP AMD Radeon (36CU, 911MHz)
Case
PS4 PRO
Mouse
PS4 controler v2
Keyboard
don't need one
Audio
DOLBY ATMOS
Monitor
SONY x900e 55" 4K HDR TV
OS
PS4 ORBIS
Резервирани се сите
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

UnderMyRules

Gaining Experience
27 ноември 2008
714
215
UnderMyRules's setup  
Processor & Cooler
2.1GHz 8-core AMD Jaguar
Motherboard
CUH-7000
Storage
1TB
RAM
8GB GDDR5 + 1GB
Video card
4.2 TFLOP AMD Radeon (36CU, 911MHz)
Case
PS4 PRO
Mouse
PS4 controler v2
Keyboard
don't need one
Audio
DOLBY ATMOS
Monitor
SONY x900e 55" 4K HDR TV
OS
PS4 ORBIS
Продадено!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,649
Мислења
829,664
Членови
28,653
Најнов член
sashka973
На врв Дно