1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продавам Клима уред 7KW 24000BTU

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од mdeni, 13 Септември 2017.

 1. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,449
  3,165
  24 Септември 2012
  Продавам клима уред Беко 7KW, модел . Класична клима без инвертер со голем компресор и голема издувна моќ. Купена е од Нептун, и користена 3 години. Гаранцијата и истече сега во Мај 2017. Претходникот на овој модел beko bhvh 240 / bhvh 241

  Монтирана на ѕид изгледаше вака, сега е демонтирана. Внатрешна единица:
  [​IMG]
  Ознаки на внатрешна единица:
  [​IMG]
  Ознаки на надворешна единица:
  [​IMG]

  Особено погодна за големи простории, дуќани, хали, гаражи, хангари, ходници. Лади и грее одлично само е пресилна за просторот во кој се наоѓаше. Се продава затоа што на нејзино место е ставена Mitsubishi FH35VE.


  Цена ~17000 денари или понуда во ПП.
   
 2. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,449
  3,165
  24 Септември 2012
  Нова цена 15000 денари или понуда во ПП.

  Може и 1ETH.
   
 3. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,449
  3,165
  24 Септември 2012
  Поздрав ако на некој му треба голема клима.
   

Сподели

Вчитување...