• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Продавам iPhone 8 Plus Gold, 32GB и iPhone 6S Space Gray 16GB

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

Tomislav96

On your way to fame
7 февруари 2013
862
986
Добиени се во замена, ги продавам двата во комбо со еден оргинален полнач и кабелче, како и маските на сликата. Двата се неверлок, 8плус е со USA потекло, а 6S е од Вип. Батеријата на 6S е нешѕо околу 70% ( не направив слика точно колку беше. )

Доста сочувани, користени со стакла и маски, што е оштетено има на сликите :)

Преферирам двата заедно, малиот како бонус да иде со поголемиот, но може и одделно, доколку се доглвориме, во кој случај полначот оди со 8плус от.

Само во скопје, центар. Лично да дојдете да ги видите.

Цена 330 еур.
Број за контакт, 071260688

20210508_175026.jpeg 20210508_175033.jpeg 20210508_175044.jpeg 20210508_175102.jpeg 20210508_175016.jpeg 20210508_175346.jpeg 20210508_175146.jpeg 20210508_175513.jpeg 20210508_175604.jpeg 20210508_175540.jpeg 20210508_175533.jpeg 20210508_175547.jpeg 20210508_175522.jpeg

Испратено од SM-N960F преку IT.mk форум апликација
 

Атачменти

 • Ја почнал/а темата
 • #3

Tomislav96

On your way to fame
7 февруари 2013
862
986
300 EUR!
Мислењето е автоматски споено:

Ако може некој админ да смени во насловот, 64GB е ајфонот, не 32, фала многу :)
 
Последна промена:
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,038
Мислења
855,003
Членови
29,644
Најнов член
Ogi1990
На врв Дно