Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продавам iPhone 13 128 GB

jassum20

Gaining Experience
15 февруари 2014
126
57
jassum20 додаде нов оглас:

Продавам iPhone 13 128 GB - 26.000 ден.

Продавам iPhone 13 128 GB со футрола и заштитно стакло.
Следува со оригинал кутија.
Купен од Грција во декември 2022.
Батеријата е на 90%.
Нема физички недостатоци.

Цена 26.000 или ваш предлог

Видете го целиот оглас...
 

kolesk

On your way to fame
6 февруари 2016
419
555
Кај ќе најдете подобра цена, море.
450 еура нов, и плус пуњач има внатре. Ако се продадат повеќе од 500 парчиња сега, ајфон 16ка, и со маска ќе доаѓа.
 

xbl9k

Gaining Experience
10 декември 2017
125
180
секаде по огласите пишува експонати
од кај ги наоѓаат толку експонатве?
Според мене се собирани телефони, заклучени на клауд со друга матична, менувани дисплеи, задни стакла итн. Експонати ги нарекуваат, најчесто се од азиски пазар според серискиот број тие што ги имам сретнато.

Се извинувам доколку е ова офтопик.
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
5.465
16.626
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D15 Chromax.black
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
MSI RTX3080 SuprimX
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS
Според мене се собирани телефони, заклучени на клауд со друга матична, менувани дисплеи, задни стакла итн. Експонати ги нарекуваат, најчесто се од азиски пазар според серискиот број тие што ги имам сретнато.

Се извинувам доколку е ова офтопик.

Експонати се едноставно користени телефони одкупени или заменети од фаци што дошле и зеле нов телефон. Толку, не е нешто прекомплицирано. Јас кога го мењам мојот телефон 14ка за 15ка во Мобеликс, мојот 14ка они ке го продаваат како "експонат". Кај нив има само два вида на телефони ако ги прашаш, нови и експонати, а мојот не е ни тоа ни тоа.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
46.519
Мислења
964.176
Членови
34.887
Огласи
2.610
Најнов член
aleksimonovski
На врв Дно