• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Продавам iPega Red Knight

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,093
8,279
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Работи на Андроид и iOS, не ми го собира моменталниот телефон (Redmi Note 9 pro), собира до 6.2 инча.

Контролерот не е користен има прашинка малце што ќе си ја дувне тој што ќе го купи. Порачан од амазон пред околу 6-7 месеци. Аналогните не се „брадавици“ како на PSP; прави јостичиња се само помали. Работи со сите емулатори PSP/PSX/Dolphin/Drastic DS - оут оф д бокс, не треба конфигурација.

Цена 1200 ден. фиксно.

IMG_20201018_195644.jpgIMG_20201018_195542.jpg5d1daaa53cb65.jpg

Повеќе инфо


View: https://www.youtube.com/watch?v=0CMAnIo-jy0


Контакт 075
 
Последна промена:

Глупав

Gaining Experience
20 април 2008
684
399
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
@psyside еве ти помобилна опција отколку кабли и PC... само не знам колку кошта PES Мобиле...
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
27,409
28,105
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
  • Ја почнал/а темата
  • #4

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,093
8,279
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Клуч, со здравје да си го користи членот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,570
Мислења
820,761
Членови
28,229
Најнов член
redstone
На врв Дно