1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продавам (или менувам) Kingston HyperX Alloy FPS Pro тастатура

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од dangthe, 22 Јануари 2019.

 1. dangthe

  dangthe
  Practice makes perfect

  1,095
  1,302
  5 Септември 2008
  Машко
  Како што гласи насловот, продавам или менувам HyperX Alloy FPS Pro тастатура со плави свичови, црвен беклајт. Купена е од Сет и под гаранција до Ноември 2020 година, нема никакви знаци на користење.

  Единствената причина за продажба се плавите свичови, трет пат купувам тастатура со нив и едноставно не можам да ги навикнам. Тастатурата е инаку феноменална и идеалното сценарио би било да ја заменам со иста со црвени или кафеави свичови.

  Една корисна информација, тастатурата не работи на Мек, т.е. работи ама знае да почне рандом копче да не регистрира клик и да треба да се извади и повторно приклучи УСБ конекторот. Во прв момент мислев дека станува збор за firmware, ама ги исконтактирав Kingston и ми рекоа дека е до оперативниот систем. Во меѓувреме ја користев дома на Windows машината, си работи перфектно.

  Исто така, во моментов на неа има инсталирани O-Ring Switch Dampeners, тие доаѓаат гратис со тастатурата, ме мрзи да ги вадам :)

  Цена: 4000 денари.

  [​IMG]
   
  На Oktar, borcep, Tenny и уште 4 други им се допаѓа ова.
 2. dangthe

  dangthe
  Practice makes perfect

  1,095
  1,302
  5 Септември 2008
  Машко
  bump
   
  На David Stojanovski му/ѝ се допаѓа ова.
 3. dangthe

  dangthe
  Practice makes perfect

  1,095
  1,302
  5 Септември 2008
  Машко
  Нова цена, 3800 денари
   
 4. dangthe

  dangthe
  Practice makes perfect

  1,095
  1,302
  5 Септември 2008
  Машко
 5. dangthe

  dangthe
  Practice makes perfect

  1,095
  1,302
  5 Септември 2008
  Машко
 6. dangthe

  dangthe
  Practice makes perfect

  1,095
  1,302
  5 Септември 2008
  Машко
 7. dangthe

  dangthe
  Practice makes perfect

  1,095
  1,302
  5 Септември 2008
  Машко
 8. dangthe

  dangthe
  Practice makes perfect

  1,095
  1,302
  5 Септември 2008
  Машко
  Последно намалување 3300 денари
   
 9. dangthe

  dangthe
  Practice makes perfect

  1,095
  1,302
  5 Септември 2008
  Машко
 10. dangthe

  dangthe
  Practice makes perfect

  1,095
  1,302
  5 Септември 2008
  Машко
 11. dangthe

  dangthe
  Practice makes perfect

  1,095
  1,302
  5 Септември 2008
  Машко
  Три илјади де на ри.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 12. dangthe

  dangthe
  Practice makes perfect

  1,095
  1,302
  5 Септември 2008
  Машко
  резервирана
   
  На Molec му/ѝ се допаѓа ова.
 13. dangthe

  dangthe
  Practice makes perfect

  1,095
  1,302
  5 Септември 2008
  Машко
Слични теми
 1. SiPy`
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  566
 2. Steam.
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  376
 3. Steam.
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  420
 4. fuzzjaw
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  361
Вчитување...

Сподели

Вчитување...