• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Продавам i7 3770

flashgordon007

On your way to fame
15 септември 2012
721
720
Продавам компјутер кој моментално работи (поракава ја пишувам од него) и се состои од:
CPU i7 3770
MB Gigabyte Z77P-D3
RAM Patriot DDR3 1866 32 Gb (8Gb x 4)
GPU AMD Radeon 7750 2Gb

цена 15.000 денари.

Забелешка: цената е фиксна, не продавам во делови, соберете се неколкумина и откупете ја целата електроника. Доколку ви е важно, на матичната плоча е регистриран Windows 10 купен од продавница во Скопје.
Напојувањето и хард дисковите не ги продавам.

Можете да дојдете да го тестирате во наредниот период од две недели, потоа ќе ги вадам компонентите од куќиштето и нема да има можност да се тестира на лице место. Локација: Скопје, Карпош 3.

upload_2020-1-8_0-30-6.png

upload_2020-1-8_0-30-20.png

upload_2020-1-8_0-31-51.png

upload_2020-1-8_0-32-4.png

upload_2020-1-8_0-32-18.png

upload_2020-1-8_0-32-41.png

upload_2020-1-8_0-33-1.png

upload_2020-1-8_0-33-24.png

upload_2020-1-8_0-33-33.png

upload_2020-1-8_0-33-55.png
 

flashgordon007

On your way to fame
15 септември 2012
721
720
Дополнување за членовите на форумов кои ја совладале техниката на брзо читање (првите две-три букви од зборот, секој втор ред во текстот и слично...):

Огласов се однесува на продажба. Не ме интересираат замени, трампи, старо за старо и сите опции кои произлегуваат од нив.
Не сум џамбаз, трговец, препродавач или кој израз сакате да го користите. Продавам електроника од компјутер кој е мој и функционира беспрекорно во последните 5-6 години. Заинтересираните може да се уверат со свои очи и да ја тестираат електроникава.
Ценам дека е коректно да се продаде функционална машина на еден купувач. Не ја касапам машинава и не вршам резервација на месо (елементи).
Цената е 15.000,00 денари или 250 евра, што повеќе ви одговара. Јас мислам дека цената е коректна према моменталните понуди кои се на форумов.
 

flashgordon007

On your way to fame
15 септември 2012
721
720
Компјутерот се враќа на продажба.
Комплет се што е презентирано, без хард дискови, SSD и DVD, заедно со куќиштето (во кое беа овие хард дискови) и напојувањето Cooler master GX Lite 600W цената му е 18.000,00 денари.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,116
Мислења
878,099
Членови
30,729
Најнов член
DragannM
На врв Дно