• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продавам: i5 6600, H110M PRO-VD, RAM i Cooler

 • Ја почнал/а темата
 • #1

Cyb3rAng3l

Gaining Experience
16 октомври 2016
53
94
Продавам:
Матична: H110M PRO-VD
Процесор: Intel i5 6600
РАМ: 16GB DDR4 (2x8) HyperX Fury Black
Кулер: LUCIFER V2 GAMER STORM CPU AIR COOLER
Продуктите доаѓаат со кутии, користени се само за Gaming и не се продаваат одделно, редовно чистено и менувано паста на процесор.

Цена: 12,000ден ФИКСНА.

IMG_6899.JPG IMG_6900.JPG
 
 • Ја почнал/а темата
 • #4

Cyb3rAng3l

Gaining Experience
16 октомври 2016
53
94
Откажана резервација, се враќаат на продажба. Цена: 9.000 ден.
Мислењето е автоматски споено:

Резервирани до утре.
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,729
Мислења
856,173
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно