1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продавам i3-4330T Office/HTPC Haswell конфигурација

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Necromancer, 29 Јануари 2020.

Тагови:
 1. VerifiedUsers Overlay
  Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,202
  3,562
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Ја продавам следната конфигурација.

  MB: Gigabyte H81M-S1 rev. 2.1 (LGA1150)
  CPU: Intel i3-4330T (2c/4t HT) со сток Intel кулер
  RAM: 8GB DDR3 1600MHz (2x4GB) Samsung
  VGA: Intel HD 4600
  SSD: Verbatim Vi550 S3 128GB (ново, со гаранција 3 години од Анхоч)
  Windows 10 Pro активиран со дигитална лиценца
  Case/PSU: Matrix w/PSU (ново, со гаранција 1 година).

  Одличен за НТРС користење, јас го користев до скоро, процесорот троши максимални 35 вати заради Т серијата, цел систем околу 50.

  Цена: 7.500 ден.

  Matrix1 (Medium).jpg Matrix2 (Medium).jpg
   
  Tozo8, alek07, DaVoRkNe и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,202
  3,562
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
 3. VerifiedUsers Overlay
  Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,202
  3,562
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  САЛЕ: 7.000 денари, без замени.
   
 4. VerifiedUsers Overlay
  Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,202
  3,562
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  На omegaRED му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. D3N1EL
  Одговори:
  39
  Прегледи:
  2,528
 2. G4M3R
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  457
 3. smole
  Одговори:
  57
  Прегледи:
  2,805
 4. shifty
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  797
 5. TATA_MATA
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  705
Вчитување...

Сподели

Вчитување...