Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продавам HyperX 1х16GB DDR4 3000MHz рам меморија

Joco Ilievski

Gaining Experience
24 август 2011
490
465
Тетово, Јегуновце
Joco Ilievski's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 2700x / Wraith Prism
Motherboard
Aorus B450 Pro
Storage
Samsung EVO 850 250GB / WD500GB HDD
PSU
Sharkoon SilentStorm Icewind Black 80 Bronze Plus 750W
RAM
Kingston 2x16GB @ 3200Mhz
Video card
Sapphire RX 7700 XT Pure 12GB
Case
SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
Benq Zowie EC1-A
Keyboard
Sharkoon Skiller Pro+
Monitor
Dell U2414H
OS
Windows 10 Pro
Joco Ilievski додаде нов оглас:

Продавам HyperX 1х16GB DDR4 3000MHz рам меморија - 3.500 ден.

Продавам HyperX 16GB DDR4 DIMM меморија, 3000Mhz, со парт број hx430c15fb3/16.
Меморијата е купена од анхоч у јануари 2020та, не е „стресирана“, користена е за кантер, јутјуб, нешто фотошоп/лајтрум и такви ствари... истата е функционална све до последен момент дури ја заменив со китот што го купив, и гаранцијата и важи до јануари наредна година.
Никогаш сум немал никаков проблем со меморијата како блу скрин и слично.
Праќам по карго, и истото ќе е бакшиш од мене. Да не биде после ја ваков...

Видете го целиот оглас...
 

Joco Ilievski

Gaining Experience
24 август 2011
490
465
Тетово, Јегуновце
Joco Ilievski's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 2700x / Wraith Prism
Motherboard
Aorus B450 Pro
Storage
Samsung EVO 850 250GB / WD500GB HDD
PSU
Sharkoon SilentStorm Icewind Black 80 Bronze Plus 750W
RAM
Kingston 2x16GB @ 3200Mhz
Video card
Sapphire RX 7700 XT Pure 12GB
Case
SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
Benq Zowie EC1-A
Keyboard
Sharkoon Skiller Pro+
Monitor
Dell U2414H
OS
Windows 10 Pro

Цената ти е несоодветна. Нова во продавница со 5 години гаранција е 2390
Извини што се мешам во оглас ама цената да не ти е утната ? 3.500ден - многу некако ?
Погледнете го атачментот 138445

Грешка моја, да. Сменета ми е цената у огласот.
2000 денари.
 

Joco Ilievski

Gaining Experience
24 август 2011
490
465
Тетово, Јегуновце
Joco Ilievski's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 2700x / Wraith Prism
Motherboard
Aorus B450 Pro
Storage
Samsung EVO 850 250GB / WD500GB HDD
PSU
Sharkoon SilentStorm Icewind Black 80 Bronze Plus 750W
RAM
Kingston 2x16GB @ 3200Mhz
Video card
Sapphire RX 7700 XT Pure 12GB
Case
SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
Benq Zowie EC1-A
Keyboard
Sharkoon Skiller Pro+
Monitor
Dell U2414H
OS
Windows 10 Pro
1900 денари
 

Joco Ilievski

Gaining Experience
24 август 2011
490
465
Тетово, Јегуновце
Joco Ilievski's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 2700x / Wraith Prism
Motherboard
Aorus B450 Pro
Storage
Samsung EVO 850 250GB / WD500GB HDD
PSU
Sharkoon SilentStorm Icewind Black 80 Bronze Plus 750W
RAM
Kingston 2x16GB @ 3200Mhz
Video card
Sapphire RX 7700 XT Pure 12GB
Case
SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
Benq Zowie EC1-A
Keyboard
Sharkoon Skiller Pro+
Monitor
Dell U2414H
OS
Windows 10 Pro

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.277
Мислења
977.750
Членови
35.575
Најнов член
fortspecialities
На врв Дно