• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
    Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

    Со почит It.mk
  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продавам Hynix 4GB DDR3-1600MHz

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Magical

Gaining Experience
15 август 2008
62
111
Продавам половен Hynix 4GB DDR3-1600MHz
Гаранција нема
Цена: 1000 ден

Инфо во ПП
Повелете!

BrandHynix
ModelHMT451S6AFR8A-PB
Type204-Pin DDR3 SO-DIMM
Capacity4GB
SpeedDDR3 1600 (PC3 12800)
Cas Latency11
Voltage1.35V
ECCNo
Buffered/RegisteredUnbuffered
 

Атачменти

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,719
Мислења
849,349
Членови
29,441
Најнов член
hristijand1
На врв Дно