Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продадено Продавам Huawei P30 Pro Breathing Crystal

Статус
Затворена за нови мислења.

despotovikj

On your way to fame
7 март 2014
1.235
674
Skopje
despotovikj's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 5 5600X + AMD Ryzen Wraith Prism RGB
Motherboard
ASUS TUF GAMING ATX B550-PLUS
Storage
500GB Samsung 980 NVMe M.2 + ADATA LEGEND 710 512GB
PSU
CoolerMaster Elite V3 500W
RAM
x2 Kingston 8GB 3200MHz DDR4 CL16 DIMM FURY Beast RGB
Video card
GeForce® GTX 1660 SUPER™ OC 6G
Case
ATX Midi Tower Case Deepcool CC560 Black
Mouse
ASUS ROG Strix Impact II Wireless
Keyboard
AOC GK500 Gaming Full RGB Mechanical Keyboard
Audio
AOC GH300 USB Gaming Headset
Monitor
AOC Gaming Monitor 24G2SAE 1080p/VA/165 Hz
OS
Windows 11 PRO
despotovikj додаде нов оглас:

Продавам Huawei P30 Pro Breathing Crystal - 12.000 ден.

Здраво,

Продавам Huawei P30 Pro, фул пакување со оргинална кутија и полнач.

Телефонот е купен на 24.07.2020 од Сетек, нема преостаната гаранција.телефонот е во добра состојба со некој ситни гребаници на лајсните од маската + од десна страна е под одлепено задното стакло,ќе видите на сликата (не пречи воопшто при користење).

Телефонот си работи одлично, го користам како втор телефон.

Видете го целиот оглас...
 

DeJaVu

Practice makes perfect
21 ноември 2010
992
1.275
Скопје
Чим ти е пододлепено задното стакло, има добра веројатност да е подуена батеријата. Не ми иде на ум друго сценарио при кое се случува истото при нормално користење.
А чим почнала да се дува, ќе продолжи, и може и да се дупне и да се запали. Пример во џеб, па да видиш како се учи брејк денс за дел од секунда :).
Пошто сеуште го користиш, ради твоја безбедност, а и безбедноста на потенцијалниот купувач на телефонов, најдобро да се провери дали е дефинитивно тоа проблемот ради кој се одлепило задното стакло.
 

despotovikj

On your way to fame
7 март 2014
1.235
674
Skopje
despotovikj's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 5 5600X + AMD Ryzen Wraith Prism RGB
Motherboard
ASUS TUF GAMING ATX B550-PLUS
Storage
500GB Samsung 980 NVMe M.2 + ADATA LEGEND 710 512GB
PSU
CoolerMaster Elite V3 500W
RAM
x2 Kingston 8GB 3200MHz DDR4 CL16 DIMM FURY Beast RGB
Video card
GeForce® GTX 1660 SUPER™ OC 6G
Case
ATX Midi Tower Case Deepcool CC560 Black
Mouse
ASUS ROG Strix Impact II Wireless
Keyboard
AOC GK500 Gaming Full RGB Mechanical Keyboard
Audio
AOC GH300 USB Gaming Headset
Monitor
AOC Gaming Monitor 24G2SAE 1080p/VA/165 Hz
OS
Windows 11 PRO
Телефонот вака го користам 2+ месеци, се продава по цената која е наведена, ако му одговара на некој после нека го носи на проверка.
 

DeJaVu

Practice makes perfect
21 ноември 2010
992
1.275
Скопје
Можно е и уште долго да се користи така, но имаш темпирана бомба у џеб без да знаеш на колку е наместен тајмерот :).
Твоја одлука што како, мое беше да се укаже на потенцијалната опасност.
 

despotovikj

On your way to fame
7 март 2014
1.235
674
Skopje
despotovikj's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 5 5600X + AMD Ryzen Wraith Prism RGB
Motherboard
ASUS TUF GAMING ATX B550-PLUS
Storage
500GB Samsung 980 NVMe M.2 + ADATA LEGEND 710 512GB
PSU
CoolerMaster Elite V3 500W
RAM
x2 Kingston 8GB 3200MHz DDR4 CL16 DIMM FURY Beast RGB
Video card
GeForce® GTX 1660 SUPER™ OC 6G
Case
ATX Midi Tower Case Deepcool CC560 Black
Mouse
ASUS ROG Strix Impact II Wireless
Keyboard
AOC GK500 Gaming Full RGB Mechanical Keyboard
Audio
AOC GH300 USB Gaming Headset
Monitor
AOC Gaming Monitor 24G2SAE 1080p/VA/165 Hz
OS
Windows 11 PRO
Продадено надвор од форум по цена од 10к.

Може клуч.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.095
Мислења
974.443
Членови
35.402
Најнов член
Jun
На врв Дно