1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продавам HTPC

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Bozoo, 1 Септември 2019.

 1. Bozoo

  Bozoo
  Gaining Experience

  318
  270
  9 Јуни 2012
  Машко
  Дечки се продава следнава конфигурација:
  Cpu :Intel G4400
  MB: Asrock H110M DVS
  RAM: Geil 2x DDR4 2400mhz
  HDD: Samsung 840 Evo 128GB
  PSU: Sharkoon 650W real power

  Деловите се без гаранција.
  Цена : 8000 денари

  DSC_0526.JPG
   
  На Oktar и gOJDO им се допаѓа ова.
 2. Bozoo

  Bozoo
  Gaining Experience

  318
  270
  9 Јуни 2012
  Машко
  Може да се дели конфигурацијата на делови кој што му треба :)
   
 3. Bozoo

  Bozoo
  Gaining Experience

  318
  270
  9 Јуни 2012
  Машко
  Cpu :Intel G4400 - 2500 денари
  MB: Asrock H110M DVS - 1500 денари
  RAM: Geil 2x 4GB DDR4 2400mhz- 1800 денари
  HDD: Samsung 840 Evo 128GB- резервиран
  PSU: Sharkoon 650W v2 real power - 2000 денари
   
  На borcep и PandaBomber им се допаѓа ова.
 4. Bozoo

  Bozoo
  Gaining Experience

  318
  270
  9 Јуни 2012
  Машко
  Cpu :Intel G4400 - 2500 денари
  MB: Asrock H110M DVS - 1500 денари
  RAM: Geil 2x 4GB DDR4 2400mhz- резервиран
  HDD: Samsung 840 Evo 128GB- резервиран
  PSU: Sharkoon 650W v2 real power - резервиран
   
 5. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,155
  8,378
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Дали ова Шаркун напојување беше она кое откако ќе го изгасиш компјутерот може уште 30-тина секунди после тоа да продолжи да врти?
   
 6. Bozoo

  Bozoo
  Gaining Experience

  318
  270
  9 Јуни 2012
  Машко
  Искрено другар поим неам беше користено со 1080ti без проблем едно време сеа со горе наведената кпнфигурација
   
 7. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,155
  8,378
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  ОК, да не трошам редови, муабетот ми беше, еднаш билдав машинка мислам дека со вакво напојување и имаше интересна функција (која ја немам сретнато до сега кај други) што после гасење на компјутерот, можеше да продолжи уште 30-тина секунди да врти за да го доисфрли топлиот воздух од куќиштето, да не го остави загреан ако бил оптеретен.

  Ако не се лажам беше купено од Рема компјутери. Али океј, чисто онака спомнав, мислам дека е корисна функција доколку ова напојување ја има.
   
  На Bozoo му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Bozoo

  Bozoo
  Gaining Experience

  318
  270
  9 Јуни 2012
  Машко
  Останато на продажба :

  Cpu :Intel G4400
  MB: Asrock H110M DVS

  Комплет за 3700 денари.
   
 9. Bozoo

  Bozoo
  Gaining Experience

  318
  270
  9 Јуни 2012
  Машко
  Останато на продажба :

  Cpu :Intel G4400
  MB: Asrock H110M DVS

  Комплет за 3600 денари.
   
 10. Bozoo

  Bozoo
  Gaining Experience

  318
  270
  9 Јуни 2012
  Машко
  Останато на продажба :

  Cpu :Intel G4400
  MB: Asrock H110M DVS

  Комплет за 3500 денари.
   
 11. Bozoo

  Bozoo
  Gaining Experience

  318
  270
  9 Јуни 2012
  Машко
  Bump!

  Комплет : 3400 денари.
   
 12. Bozoo

  Bozoo
  Gaining Experience

  318
  270
  9 Јуни 2012
  Машко
 13. Bozoo

  Bozoo
  Gaining Experience

  318
  270
  9 Јуни 2012
  Машко
  Бампче! 3200 денари.
   
 14. Bozoo

  Bozoo
  Gaining Experience

  318
  270
  9 Јуни 2012
  Машко

Сподели

Вчитување...