• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продавам HP SFF i7 PC

 • Ја почнал/а темата
 • #1

Necromancer

Unstoppable
24 февруари 2012
3,370
3,894
Скопје
Ако може проценка, а после и продажба на РС-во.

HP EliteDesk 800G1 Small Form Factor

CPU: i7-4770 (up to 3.90 GHz)
RAM: 16GB DDR3 1600Mhz (под гаранција до 10 декември 2024)
MB: Q87 HP OEM
SSD: 240GB SSD Kingston
HDD: 1TB WD BLUE EZEX 7200rpm
GPU: MSI 1050Ti OC 4GB GDDR5 Low Profile DVI, DP, HDMI (под гаранција до 30 јули 2022)

Благодарам.
 

Атачменти

 • 216.2 KB Прегледи: 201
 • 281.3 KB Прегледи: 209
 • 156.7 KB Прегледи: 199
 • 169.2 KB Прегледи: 198
 • 214.5 KB Прегледи: 186

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3,189
4,388
Skopje
Banjifiko's setup  
Processor & Cooler
i7-4790/TT Contac 29
Motherboard
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Storage
SSD Samsung 840 Evo 120 GB + Toshiba DT01ACA300
PSU
CM 700 W Silent Pro
RAM
Kingston HyperX DDR3 1600MHz 24GB
Video card
Asus Strix GTX970
Case
TT Commander Blue LED
Mouse
A4 Bloody V7
Keyboard
Modecom MC-800W Volcano
Audio
Samson SR850 & JVC HAM55X
Monitor
Dell U2414h
OS
Windows 8.1
15K
 

gOJDO

Epic
23 јануари 2008
9,791
14,690
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
22-23к
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5

Necromancer

Unstoppable
24 февруари 2012
3,370
3,894
Скопје
Мое согледување на цени:

CPU: i7-4770 - 6.000 ден
RAM: 16GB DDR3 1600Mhz (под гаранција до 10 декември 2024) - 3.000 ден
MB + PSU + Case - 3.000 ден
SSD + HDD - 3.000 ден
GPU: MSI 1050Ti OC 4GB (нова од пред пар месеци) - 8.000 ден
--------------------------

Вкупно - 23.000

Цена за продажба без замени - 20.000 денари.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,627
Мислења
821,976
Членови
28,272
Најнов член
coolshoeshine
На врв Дно