Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продавам gtx 1050 компјутер

Статус
Затворена за нови мислења.

nikoa1809

Gaining Experience
11 јули 2015
151
129
nikoa1809 додаде нов оглас:

Продавам gtx 1050 компјутер - Проценка

Не следам нешто многу последниве неколку години, па ако би можел некој да ми процени колку вреди.

Компјутерот го продавам дека планирам да земам конзола. Графичката, процесорот, матичната и рамот се земени пред 3-4 години.
Напојувањето е 700 вати ама древно, сепак без проблеми за ова конфигурација. Главно користен за играње еспорт игри.

Спецификации:
 • ASUS GTX 1050 2gb
 • Intel Pentium G4560
 • 8gb 2400 mhz ddr4
 • Asus H110M-DGS

Видете го целиот оглас...
 
Последна промена:

rippermkd

Gaining Experience
11 јануари 2016
490
376
Bitola
rippermkd's setup  
Processor & Cooler
ryzen 7 2700 @4150MHz, custom EKWB / bykski watercooler
Motherboard
ASUS Crosshair hero VII
Storage
samsung 970evo 500gb; asgard NVME 1TB 4tb HDD
PSU
XFX pro 1000W
RAM
kingston savage @3200 cl13
Video card
ASUS ROG STRIX RX5700
Case
JNC nekoe Modirano do daske
Mouse
rapoo v320
Keyboard
motospeed GK89
Monitor
LG 27gl850
OS
win10
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
47.255
Мислења
977.494
Членови
35.563
Најнов член
Vezilka5
На врв Дно