1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Продавам графички

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од vlavot, 12 oктомври 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,955
  2,924
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  Се продаваат следниве графички картички:
  Копани 1 година а некои и помалку, последните 3-5 месеци стоат така неуклучени. Секако користени во посебна климатизирана просторија. Одлично работат кулерите.

  Секако ако нешто не ви се свиѓа следува замена или враќање на средствата. ( само да не се злоупотребува ова)

  Rx 480 4gb sapphire nitro+ 4 броја
  Исчистени, уредно спакувани како и другите во кутии.
  Цена 4500 денари парче.

  Rx 480 8gb reference се е во ред со неа комплет пакување, освен hdmi портот не работи, display portovite работат без проблем, цена 3800 денари.

  Rx 570 4gb sapphire nitro+ 4 комада, комплет пакување
  Цена 5000 денари парче.

  Rx 570 4gb sapphire pulse 1 парче комплет пакување.
  Цена 4700 денари.

  Rx 570 4gb XFX 1 парче комплет пакување4700 денари.

  Rx 570 8gb sapphire nitro + 2 парчиња комплет пакување.
  Цена 5500 денари парче.

  Rx 580 8gb sapphire nitro+ 4 парчиња комплет пакување.
  Цена 6000 денари парче.

  Следува попуст за купување на поголема количина одеднаш.

  Патувам секој ден до Скопје па можам да обезбедам бесплатен транспорт до Скопје.

  Сашо.  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  Последна промена: 12 oктомври 2019
  steelseries, 123456, GeraltOfRivia106 и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,955
  2,924
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  Се продаваат следниве графички картички:
  Копани 1 година а некои и помалку, последните 3-5 месеци стоат така неуклучени. Секако користени во посебна климатизирана просторија. Одлично работат кулерите.

  Секако ако нешто не ви се свиѓа следува замена или враќање на средствата. ( само да не се злоупотребува ова)

  Rx 480 4gb sapphire nitro+ 4 броја
  Исчистени, уредно спакувани како и другите во кутии.
  Цена 4500 денари парче.

  Rx 570 4gb sapphire nitro+ 4 комада, комплет пакување
  Цена 5000 денари парче.

  Rx 570 4gb sapphire pulse 1 парче комплет пакување.
  Цена 4700 денари.  Следува попуст за купување на поголема количина одеднаш.

  Патувам секој ден до Скопје па можам да обезбедам бесплатен транспорт до Скопје.

  Сашо.  Осѕанато уште ова.  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,955
  2,924
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  Се продаваат следниве графички картички:
  Копани 1 година а некои и помалку, последните 3-5 месеци стоат така неуклучени. Секако користени во посебна климатизирана просторија. Одлично работат кулерите.

  Секако ако нешто не ви се свиѓа следува замена или враќање на средствата. ( само да не се злоупотребува ова)

  Rx 480 4gb sapphire nitro+ 4 броја
  Исчистени, уредно спакувани како и другите во кутии.
  Цена 4000 денари парче.

  Rx 570 4gb sapphire nitro+ 3 комада, комплет пакување
  Цена 4500 денари парче.

  Rx 570 4gb sapphire pulse 1 парче комплет пакување.
  Цена 4200 денари.  Следува попуст за купување на поголема количина одеднаш.

  Патувам секој ден до Скопје па можам да обезбедам бесплатен транспорт до Скопје.

  Сашо.  Отанато уште ова.  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Colopix и GGTT1 им се допаѓа ова.
 4. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,955
  2,924
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  Се продаваат следниве графички картички:
  Копани 1 година а некои и помалку, последните 3-5 месеци стоат така неуклучени. Секако користени во посебна климатизирана просторија. Одлично работат кулерите.

  Секако ако нешто не ви се свиѓа следува замена или враќање на средствата. ( само да не се злоупотребува ова)

  Rx 480 4gb sapphire nitro+ 4 броја
  Исчистени, уредно спакувани како и другите во кутии.
  Цена 3500 денари парче.  Следува попуст за купување на поголема количина одеднаш.

  Патувам секој ден до Скопје па можам да обезбедам бесплатен транспорт до Скопје.

  Сашо.  Отанато уште ова.
   
 5. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,955
  2,924
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  Две резервирани, а најверојатно и останатите 2.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 6. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,955
  2,924
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  Уште 2 rx 480 4gb nitro+ на продажба, цена 3500 денари.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 7. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,955
  2,924
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  Останува уште една rx 480 4gb nitro+ 3500 denari


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 8. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,955
  2,924
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  Резервирана.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 9. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,955
  2,924
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  XfX rx 570 4gb комплет пакување цена-3700 денари
  Sapphire nitro+ rx 570 4gb комплет пакување цена 4300 денари.  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 10. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,955
  2,924
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  XfX rx 570 4gb комплет пакување цена-3500 денари
  Sapphire nitro+ rx 570 4gb комплет пакување цена 4000 денари.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,955
  2,924
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  Клуч


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
Слични теми
 1. StefAngel
  Одговори:
  28
  Прегледи:
  5,029
 2. xenon
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,971
 3. xenon
  Одговори:
  21
  Прегледи:
  6,100
 4. Mao
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  369
 5. Kazaam
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,707
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...