• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Продавам графички Sapphire RX570

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

G4M3R

On your way to fame
26 јуни 2012
764
898
Продавам две графички Sapphire Pulse RX570 4GB . Минимално користени за мајнинг, помалку од 3 месеци, со андерволт.

Тестирани се, немаат апсолутно никаков проблем! Но давам една недела гаранција, доколку појават нешто ќе ви вратам пари.

Точен модел https://www.sapphiretech.com/en/consumer/pulse-rx-570-4g-g5

5500ден парче.

Карго би избегнувал, предност тие од Скопје што би ги подигнале.

20201114_174431.jpg 20201114_174449.jpg 20201114_174541.jpg 20201114_174554.jpg 20201114_174643.jpg 20201114_174821.jpg
 
 • Ја почнал/а темата
 • #2

G4M3R

On your way to fame
26 јуни 2012
764
898
BUMP

И да појаснам за графичките. Купени се пред некоја година, но користени 3 месеци и ставени во кутии назад. Гаранција немаат. Но како што пишав погоре, од мене една недела гаранција во случај да појават нешто.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #7

G4M3R

On your way to fame
26 јуни 2012
764
898
Продадена и другата графичка, може клуч.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,524
Мислења
845,956
Членови
29,325
Најнов член
VirtualMechanic
На врв Дно