1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продавам графички / риг

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Kazaam, 3 Септември 2019.

 1. Kazaam

  Kazaam
  Gaining Experience

  126
  78
  20 Септември 2013
  Машко
  Првично одат на продажба следниве графички.

  1. Asus ROG-STRIX-RX570-O4G-GAMING. Истечена гаранција во мај годинава. Цена: 4500 ден.
  2. Asus ROG-STRIX-RX570-4G-GAMING. Гаранција до 10.2020 од Сетек. Цена: 6500 ден.
  3. Asus ROG-STRIX-RX560-O4G-EVO-GAMING. Гаранција до 12.2020 од Сетек. Користена за гејминг (Civ V, Football Manager, NFS и слични). Тестирана за копање, ама вади слаби резултати. Цена: 5500 ден.
  4. 2х Sapphire RX580 Nitro+ 8GB. Нема гаранција, земени од Пане. Цена: 6500 ден парче.


  Ако има заинтересирани може и комплетен риг.
  Повеќе инфо:
  Asrock h81 btc pro r2.0, Гаранција 01.2020 Нексио.
  Pentium G32x0,
  4gb ddr3 GEIL, (би требало да има гаранција до кај нова година)
  60gb ssd,
  CM Vanguard 1000w, Гаранција 05.2022 Анхоч
  дрвена рамка, 6 рејзери и 6 екстендери за гпу 6+2 - 60цм (треба да ги препробај за точна бројка).


  Предност имаат графичките. Откако ќе одат они ќе се растура и ригот. Секако може и некоја понуда за комплет.

  Контакт во пп или на 078/554-174, Дејан. Ако е потребно викендов може да ставам некоја фотка.
   
 2. Kazaam

  Kazaam
  Gaining Experience

  126
  78
  20 Септември 2013
  Машко
 3. Kazaam

  Kazaam
  Gaining Experience

  126
  78
  20 Септември 2013
  Машко
 4. Kazaam

  Kazaam
  Gaining Experience

  126
  78
  20 Септември 2013
  Машко
 5. Kazaam

  Kazaam
  Gaining Experience

  126
  78
  20 Септември 2013
  Машко
  Промена на цени:

  2. Asus ROG-STRIX-RX570-4G-GAMING. Гаранција до 10.2020 од Сетек. Цена: 6000 ден.
  3. Asus ROG-STRIX-RX560-O4G-EVO-GAMING. Гаранција до 12.2020 од Сетек. Цена: 5000 ден.
  4. 2х Sapphire RX580 Nitro+ 8GB. Нема гаранција, земени од Пане. Цена: 6000 ден парче
   
 6. Kazaam

  Kazaam
  Gaining Experience

  126
  78
  20 Септември 2013
  Машко
 7. Kazaam

  Kazaam
  Gaining Experience

  126
  78
  20 Септември 2013
  Машко
 8. Kazaam

  Kazaam
  Gaining Experience

  126
  78
  20 Септември 2013
  Машко
 9. Kazaam

  Kazaam
  Gaining Experience

  126
  78
  20 Септември 2013
  Машко
 10. Kazaam

  Kazaam
  Gaining Experience

  126
  78
  20 Септември 2013
  Машко
 11. Kazaam

  Kazaam
  Gaining Experience

  126
  78
  20 Септември 2013
  Машко
 12. Kazaam

  Kazaam
  Gaining Experience

  126
  78
  20 Септември 2013
  Машко
Слични теми
 1. StefAngel
  Одговори:
  28
  Прегледи:
  4,993
 2. xenon
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,952
 3. Mao
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  349
 4. vlavot
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,539
Вчитување...

Сподели

Вчитување...