• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продавам графички разни модели на 3070ки.

Pane24

Mariovec
31 октомври 2012
5.798
5.430
Ethermine
www.facebook.com
Pane24 додаде нов оглас:

Се продаваат графички картици 3070ки разни модели. - 450 €

Се продаваат графички 3070ки донесени од странство, немаат гаранција и кутија оригинална. Сите се во добра состојба и користени на мајнинг риг одприлика 6-7 месеца.

1. Palit GameRock 3070 8gb - 450e.
Погледнете го атачментот 114660
2. Asus Tuf 3070 Gaming - 450e.
Погледнете го атачментот 114661
3. Zotac AMP Holo 3070 - 450e.
Погледнете го атачментот 114662
4. Zotac Gaming white 3070 - 400e .

Погледнете го атачментот 114663

Видете го целиот оглас...
 

goce03

Unstoppable
20 јануари 2015
1.382
2.782
Skopje
goce03's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-10500
Motherboard
ASUS PRIME B460M-A
Storage
SSD Kingston NVMe A2000 1TB /HDD Toshiba P300 2 TB
PSU
Cooler Master MWE 600W White
RAM
2x8 DDR4 Kingston HyperX Predator
Video card
Zotac GeForce RTX 3050
Case
CoolerMaster Case K350
Monitor
HP EliteDisplay e232
OS
Win 10
Е зашто Zotak 400 ? а најубава е бела.
Се сезам малце, со среќа продажбата и да ти се множат.
 

Pane24

Mariovec
31 октомври 2012
5.798
5.430
Ethermine
www.facebook.com
Без гаранција се, така да не е попуст. На ѓирафа сеуште нови се 550 еура.
Сеа барем самиот гледаш зашто не сакам ич да огласувам тука. Оти се мешаат баби и жаби со карти што на CU se 600-650е плус давачки до тука со таа на жирафа најјобичната верзија.
 

Bate Sase

On your way to fame
27 мај 2021
557
701
Недојдија
Сеа барем самиот гледаш зашто не сакам ич да огласувам тука. Оти се мешаат баби и жаби со карти што на CU se 600-650е плус давачки до тука со таа на жирафа најјобичната верзија.
Се сеќаваш шо ми пиша коа ја огласив 1060ката?
А твоите карти се стварно измалтретирани од копање и орање за разлика од мојата 1060ка.
 

Pane24

Mariovec
31 октомври 2012
5.798
5.430
Ethermine
www.facebook.com
Се сеќаваш шо ми пиша коа ја огласив 1060ката?
А твоите карти се стварно измалтретирани од копање и орање за разлика од мојата 1060ка.
3gb ти е 10.000 денари :D
Такви ако сакаш за по 3000 денари ке донесам само кажи и остави капар за 12 парчиња.
 

Bate Sase

On your way to fame
27 мај 2021
557
701
Недојдија
3gb ти е 10.000 денари :D
Такви ако сакаш за по 3000 денари ке донесам само кажи и остави капар за 12 парчиња.
Џабе го вртеш маабето Бате Пане. Тоа не те ваде.
А се сеќаваш ли коа на ЛП сакаше да ми продадеш 4 комада 1660S убедувајки ме дека копањето сеуште е и ќе остане исплатливо, а сите знаевме , а нарочито ти дека пропаѓа?
Ајде создравје продажба. Сигурен сум дека ќе ги продадеш и покрај тоа шо се изорани и издрлани нашминкани со сменети вентилатори.
Чао, пријатно, идем на посао.
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22.739
30.299
kalco.ru
Пане со новите измени за оглси секој има право да си каже што сака а истот да е во рамките на правилата. Ако е офтопик пријави го ќе се избрише.
Што се однесува до Бате Саше баниран е на еден месец ради навреда во приватна порака.
 

Nikola100

Unstoppable
30 септември 2019
2.186
2.180
Скопје
Останати се уште :

1. Palit GameRock 3070 8gb - 450e.

2. Asus Tuf 3070 Gaming - 450e.

3. Zotac AMP Holo 3070 - 450e.
Merak mi e samo da kazam deka so kupena graficka od Pane ne sum imal problem a i ne sum slusnal drug da se pozali. Znaci ne se plasete deka se raboti za nekakvi izorani neispravni kartici zatoa sto deckoto prvo ne bi probal da izmami nekogo i da mu uvali neispravna a prodal na stotici dosega.
Sosrekja prodazba cenite se tamam.Da ne kupev dosega sigurno bi kupil edna od nego.
(se izvinuvam za latinica od odmor na mobilen pisuvam i nemam mk font)
 

Pane24

Mariovec
31 октомври 2012
5.798
5.430
Ethermine
www.facebook.com
Dodadeni i drugi modeli :

1. Palit GameRock 3070 8gb - 450e - Prodadena.

2. Asus Tuf 3070 Gaming - 450e - Prodadena.

3. Zotac AMP Holo 3070 - 450e - Prodadena.

4. MSI Ventus 3x 3070 - 350e - Zabeleska mala puknatina na backplate pri transport. Potpolno ispravna i bez problem na hardware. - Prodadena

5. Gigabyte Aorus 3070 Master - 450e. - Prodadena.
 
Последна промена:

Pane24

Mariovec
31 октомври 2012
5.798
5.430
Ethermine
www.facebook.com
Горенаведените карти се распродадени сите.

Доколку има интерес за 3060Ti со тукашна гаранција од скоро 1година за Asus TUF 3060ti и Asus Strix 3060ti Пишете. За да се растуре еден риг со одредени модели на карти потребно е по 4ца од секој модел доколку има интерес наравно.. Цената од карта би била 400е со комплет пакување и копија од гаранцијата. Пораките со ценкања не ги читам.
 

Pane24

Mariovec
31 октомври 2012
5.798
5.430
Ethermine
www.facebook.com
Поради недоволно интерес за 4 карти да се земаат барем иде на лок огласов.
За нова тура ке иде на нов оглас.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.153
Мислења
894.635
Членови
31.869
Огласи
334
Најнов член
hikagenius
На врв Дно