• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продавам графичка R9 290 4GB

 • Ја почнал/а темата
 • #1

Cape

Gaining Experience
23 март 2011
122
69
Графичката е стандардна blower fan изведба, малку побучна кога е најоптеретена. Солидно е сочувана, погодна за гејминг/мајнинг. Потребно е напојување со 8 и 6 пин.
Цена 5500ден.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #2

Cape

Gaining Experience
23 март 2011
122
69
Гратис molex во 6pin, да може да се користи и на напојување со еден 8pin.
Ги врти сите нови игри без проблем со перформанси како RX 570 но со упола цена.
Спецификации на линкот.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

Cape

Gaining Experience
23 март 2011
122
69
Нова цена фиксна 5000ден.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,038
Мислења
855,003
Членови
29,644
Најнов член
Ogi1990
На врв Дно