1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Продавам графичка Gigabyte 1080ti

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од xenon, 18 Март 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. VerifiedUsers Overlay
  xenon

  xenon
  Guru

  3,803
  9,511
  15 Јануари 2011
  Машко
  Продавам графичка Gigabyte 1080ti
  Цена 34000 денари.
  тел 070 67 30 24

  [​IMG]
   
  imortel, Lazarko и на crazzyy84 им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  xenon

  xenon
  Guru

  3,803
  9,511
  15 Јануари 2011
  Машко
  Да надополнам, графичката е купена од Анхоч и има кутија и се што доаѓа со неа, користена е во десктоп машина 99% од времето во 2D.

  Специјална цена до Среда, 20.03.2019, 32000 денари.
   
  Последна промена: 18 Март 2019
  Dackomkd86, crazzyy84 и на StefAngel им се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  xenon

  xenon
  Guru

  3,803
  9,511
  15 Јануари 2011
  Машко
  За да не одговарам на секоја приватна порака со истото, да нагласам (ако од претходниот пост тоа не беше јасно) дека графичката НЕ Е КОПАНА и под 2/ дека не прифаќам замени со доплати и слични комбинации, само во готово.

  Гаранција до 26.12.2019 од Анхоч.
   
  Изменето од модератор: 19 Март 2019
  toshex, StefAngel и на crazzyy84 им се допаѓа ова.
 4. VerifiedUsers Overlay
  xenon

  xenon
  Guru

  3,803
  9,511
  15 Јануари 2011
  Машко
  Цена 33,000 денари. Графичката е платена со дилерски попуст 48000 денари (регуларна 52000 денари).
   
  На StefAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 5. VerifiedUsers Overlay
  xenon

  xenon
  Guru

  3,803
  9,511
  15 Јануари 2011
  Машко
  Eдната графичка картичка се продаде вчера, решив и втората да ја продадам за да преминам на workstation класа карта (Nvidia Quadro). Намалување на цената: 32000 денари за последната Gigabyte Nvidia Aorus 1080Ti.

  Графичката не е копана, клокана нит пак видела гејминг, седи во работна машина од кога е купена, гаранција до 22.12 од Анхоч, комплет со кутија.
   
 6. VerifiedUsers Overlay
  xenon

  xenon
  Guru

  3,803
  9,511
  15 Јануари 2011
  Машко
  Bump, 32000 фиксна
   
  На Layzy му/ѝ се допаѓа ова.
 7. VerifiedUsers Overlay
  xenon

  xenon
  Guru

  3,803
  9,511
  15 Јануари 2011
  Машко
  Освежување 34000 ден.
   
 8. VerifiedUsers Overlay
  xenon

  xenon
  Guru

  3,803
  9,511
  15 Јануари 2011
  Машко
  Освежување 33000 ден.
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 9. VerifiedUsers Overlay
  xenon

  xenon
  Guru

  3,803
  9,511
  15 Јануари 2011
  Машко
  Освежување 33000 ден.
   
 10. VerifiedUsers Overlay
  xenon

  xenon
  Guru

  3,803
  9,511
  15 Јануари 2011
  Машко
 11. VerifiedUsers Overlay
  xenon

  xenon
  Guru

  3,803
  9,511
  15 Јануари 2011
  Машко
  Продадена, клуч.
   
Слични теми
 1. borcep
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  789
 2. gOJDO
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  2,276
 3. Војвода
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  765
 4. xenon
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  446
 5. Bozoo
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  376
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...