1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Продавам GPU,CPU...

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од BorisSapphire, 11 oктомври 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  701
  502
  11 ноември 2015
  Машко
  Се продаваат следниве компоненти:

  1. 16х Sapphire Radeon RX 580 Nitro+ 4GB 6.000денари парче.

  -Графичките на секој 3 месеци се чистени, гаранција истечена, гаранција од мене 3 месеци, одат со целосно пакување, максимум зачувани. Графичките се користени само за копање, при купување може да ми кажете со каков BIOS ја сакате. (слики може да ви испратам)


  2. Corsair RMX Series 750W 80+ Gold Modular 6.000денари парче.

  -Напојувањата на секој 3 месеци се чистени, гаранција уште 8 години, купени од Грција(доколку има некаков проблем со нив стојам на располагање за гаранцијата), одат со целосно пакување, максимум зачувани. (слики може да ви испратам)


  3. 1x Corsair CS Series 750W 80+ Gold Modular - проценка

  -Напојувањето на секој 3 месеци е чистено, гаранција истечена, гаранција од мене 3 месеци, оди со целосно пакување, максимум сочувано. (слики може да ви испратам)


  4. Gigabyte H110-D3A + Celeron G3930 Dual Core 2.9GHz 2M (БЕЗ РАМ) - проценка

  -Матичните и процесорите(кулерите), на секој 3 месеци се чистени, гаранција истечена, гаранција од мене 3 месеци, одат со целосно пакување, максимум зачувани. (слики може да ви испратам)


  5. 30x Riser Card 250денари парче.

  Контакт:
  ПП или
  моб.: 070-986-695 Борис
   
  На Garfield' му/ѝ се допаѓа ова.
 2. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  701
  502
  11 ноември 2015
  Машко
Слични теми
 1. Necromancer
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,310
 2. Roncic
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  518
 3. StefAngel
  Одговори:
  49
  Прегледи:
  13,556
 4. TheMarshal
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  132
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...