• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
    Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

    Со почит It.mk
  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продавам Google Pixel C 64GB

  • Ја почнал/а темата
  • #1

aleksuperior

On your way to fame
6 декември 2012
664
916
Го продавам мојот Pixel C, истиот е работен само во домашни услови и козметички покрај една точка е во одлична состојба.

Чипсет: Nvidia Tegra X1 (quad core)
Екран: 2560×1800 IPS
Меморија: 64GB
РАМ: 3GB
Звук: Стерео звучници

и доаѓа со 18W брз полнач со USB-C кабел.

Слики:Точката е на долната страна:Точката ја направив при пад, за жал од тој момент неколку милиметри од десната страна на допир не ги регистрира, погледнете ја сликата (обележано со црвена линија):Ако некој има предлог - чаре, нека каже

Спецификации: Google Pixel C - Full tablet specifications


Цена:5500 денари.

Понуди и контакт тука или ПП.
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,141
Мислења
839,307
Членови
29,054
Најнов член
Bojanco123
На врв Дно