• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Продавам Gigabyte H310M + Intel i5 8400

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Bozoo

Gaining Experience
9 јуни 2012
345
415
Плочата е нова користена е недела дена со гаранција 2 години од анхоч.Доаѓа со слот за М2 nvme, зашто има плоча и без ваква.Процесорот е користен за него немам писмена гаранција, иде со интел кулер. C4C30EE2-3ED4-417D-A12C-4B75FE1F5461.jpeg

Цена : 9000 денари комплет
 

rippermkd

Gaining Experience
11 јануари 2016
467
379
Bitola
rippermkd's setup  
Processor & Cooler
ryzen 7 2700 @4150MHz, custom EKWB / bykski watercooler
Motherboard
ASUS Crosshair hero VII
Storage
samsung 970evo 500gb; asgard NVME 1TB 4tb HDD
PSU
XFX pro 1000W
RAM
kingston savage @3200 cl13
Video card
ASUS ROG STRIX RX5700
Case
JNC nekoe Modirano do daske
Mouse
rapoo v320
Keyboard
motospeed GK89
Monitor
LG 27gl850
OS
win10
rezerviraj
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,062
Мислења
861,274
Членови
29,919
Најнов член
ile009
На врв Дно