Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продадено Продавам Gigabyte GTX 1050 Ti 4GB 4G 1050ti RGB GPU

Статус
Затворена за нови мислења.

mazaa

Practice Makes Perfect
5 март 2021
0
19
Skopje
Продавам графичка Gigabyte GTX 1050Ti купена на ново ( прв газда), користена само за гејминг во домашни услови. Температури до 65 степени.

Features
Powered by GeForce® GTX 1050 Ti
Integrated with 4GB GDDR5 128bit memory
WINDFORCE 2X with Blade Fan Design
16.8M Customizable Color RGB Lighting
Core Clock
Boost: 1506 MHz/ Base: 1392 MHz in OC Mode
Boost: 1480 MHz/ Base: 1366 MHz in Gaming Mode

Цена: 12.000
 

Атачменти

 • FBD9ADB0-3028-4F81-AA29-4E4B8C35DE2A.jpeg
  FBD9ADB0-3028-4F81-AA29-4E4B8C35DE2A.jpeg
  169,9 KB · Прегледи: 85
 • 481CF7D2-2900-4AAB-9347-6F43FF0572A9.jpeg
  481CF7D2-2900-4AAB-9347-6F43FF0572A9.jpeg
  1,9 MB · Прегледи: 85
 • 31BE316F-09E0-4245-A416-344AEB64A17E.jpeg
  31BE316F-09E0-4245-A416-344AEB64A17E.jpeg
  896,8 KB · Прегледи: 83
 • 663891EE-6612-424B-86B7-9F91ADE0C1E7.jpeg
  663891EE-6612-424B-86B7-9F91ADE0C1E7.jpeg
  838,4 KB · Прегледи: 82
 • 561CA656-6ECF-4EF4-8ACB-2DD9532B2CF5.jpeg
  561CA656-6ECF-4EF4-8ACB-2DD9532B2CF5.jpeg
  1,8 MB · Прегледи: 84
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.277
Мислења
977.750
Членови
35.575
Најнов член
fortspecialities
На врв Дно